برگزاری جلسه ترویج فرهنگ ایثار وشهادت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۲
جلسه ترویج فرهنگ ایثاروشهادت با حضور مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان سیستان وبلوچستان در شهرستان هیرمند برگزار گردید.
 
به گزارش ایثار واحد سیستان وبلوچستان ، عباس پالاش در جلسه ترویج فرهنگ ایثار وشهادت شهرستان هیرمند که با حضور معاونت فرهنگی اداره کل ، رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران ، امام جمعه ، فرماندار و مسئولین شهرستان هیرمنددر سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید گفت: بايد نگاه همگان در مسير خداوند ، ائمه و شهدا باشد و اگر بخواهيم در صف انقلاب بوده و پايانمان يک پايان قرآني باشد، بايد به زندگي و روش زيستن شهدا توجه ويژه کرد.
وی افزود:طبق ماده 63 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ریاست عالی بنیاد به عنوان دبیر و رئیس جمهور به عنوان رئیس ترویج فرهنگ ایثار وشهادت می باشند.
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه: اولین جلسه ترویج فرهنگ ایثار وشهادت با ریاست رئیس جمهور دکتر حسن روحانی 14 مهر ماه 94 در تهران انجام شد.گفتند: اولین جلسه شورای ترویج ایثار و شهادت استان سیستان وبلوچستان به ریاست استاندار یکم تیر  95 برگزار گردید.
ایشان همچنین افزودند: بايد، نگاه به شهادت و شهدا را در اوج نگاه معنوي خود ديد و نه نگاه فردي و منفعت جويانه و نگاه مردم را به اين مقوله، عموميت داد چرا که اگر نگاه به شهيد را محدود به اصل خود دانسته و سودجويانه با آن برخورد شود، محدود به همين حد خواهد ماند و توسعه و ترويج نخواهد يافت.
وي در ادامه تصريح کرد: بايد متوجه جلب نگاه نسل نو براي حرکت در اين مسير بود تا مبادا اين نسل برشي خورده و از اصل نظام و انقلاب فاصله بگيرد.
 
 
کد مطلب: 198827
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...