مدیرکل آموزش بنیاد در آئین کاشت نهال به یاد شهدا:
دانشجویان شاهد و ایثارگر در کارآفرینی پیشتاز باشند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید کارها و مهارت ها را خوب بیاموزند و در کار آفرینی پیشتاز بوده تا بتوانند در جامعه منشا تولید باشند.
دانشجویان شاهد و ایثارگر در کارآفرینی پیشتاز باشند
 
به گزارش «ایثار»، محمدعلی فقیه در آئین کاشت نهال به یاد شهدا در آموزشکده فنی و حرفه ای دختران شریعتی تهران که با حضور رییس آموزشکده و جمعی از دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد، گفت: موضوع ایثار یک فرهنگ جهانی است و به یک کشور خاص اختصاص ندارد، بلکه در سراسر جهان نمونه هایی از ایثار و فداکاری دیده می شود و کشورها می کوشند با تجلیل و تکریم از ایثارگران، زمینه ارتباط و تعامل مردم با آنان را فراهم کنند.
وی افزود: بالندگی کشور در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی به برکت خون شهدا و نظام ولایی است، لذا باید برای تقویت فضای ایثارگری و شهادت طلبی در محیط دانشگاهی تلاش کرد و با ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان شاهد و ایثارگر فضای دانشگاه را به عطر ایثارگری معطر کرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه کشور ما علی رغم خواست ابرقدرت ها، قله های علم و دانش را فتح کرده و دارای تکنولوژی برتر است که این امر یقیناً مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگران و همچنین تلاش های علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر است.
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: بسیار خرسندم که شما عزیزان در این آموزشکده در کنار آموزش تئوری، مهارت آموزی را نیز فرا می گیرید.
فقیه اظهار داشت: شما باید مسائل مهارتی را خوب بیاموزید و در کارآفرینی پیشتاز باشید تا بتوانید در جامعه منشا تولید باشید. کشور ما امروز نیاز شدیدی به تولید و اشتغال دارد و این را بدانید که اشتغال زایی از طریق بخشنامه امکان پذیر نیست و باید از درون افراد، علاقه به کارآفرینی ایجاد شود.
فقیه در پایان گفت: شهدا نماد اقدام و عمل هستند و در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باید با افزایش تولید و ارتقاء کیفیت محصولات داخلی برای بالندگی کشورمان در سایه تلاش و کوشش کنیم.
در پایان مراسم کاشت نهال در این آموزشکده توسط مدیرکل آموزش بنیاد، دانشجویان و مسئولین آموزشکده و مسئولین بنیاد شهرستان های استان تهران انجام شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199005