داخلی صفحه ایلام خبر
 
برگزاری همایش زینبیون در ایلام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
همایش بزرگ زینبیون در سالروز شهادت حضرت ام البنین (س) با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در ایلام برگزار گردید.
 
 به گزارش«ایثار»، سلیمان رستمیان  با اشاره به نقش ارزشمند همسران و مادران شهدا  گفت:    دفاع مقدس مدیون نقش ارزنده مادران و همسران شهداست چرا که همین بانوان فرهیخته بودند که مشوق فرزندان این مرزبوم در پاسداری از میهن اسلامی و ارزش های والا شدند.
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت اظهارداشت:
 فرهنگ شهادت عالی ترین رویکرد ما محسوب می شود و همه آحاد جامعه در این راستا قدم بردارند تا این روحیه به نسل های آتی منتقل و فرهنگ شهادت کماکان پویا و زنده باشد.
رستمیان خاطر نشان کرد: سراسر وجود حضرت زینب (س) پر از معنویت، مقاومت، صبر، تدبیر در حرکت و پشتیبانی از مقام ولایت بود که به معنای واقعی می‌تواند این حرکت برای مردمان روزگار ما درس عبرت باشد.
مدیرکل بنیاد  با تبیین جایگاه و نقش بی‌بدیل حضرت زینب (س) بعد از به شهادت رسیدن برادرش و اصحاب کربلا تصریح کرد: حقیقت آن است که آن حضرت به‌رغم تعلمات روحی چنان یزید و دستگاه فاسد آن را افشا کرده و پرده از اقدامات غیرانسانی آنها برداشت که در طول تاریخ نظیر چنین خطبه‌های آتشین را سراغ نداریم
.

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام  در ادامه سخنان خود یادآور شد: بانوان ما باید به چنین معیار و محکی در زندگی افتخار کنند و بکوشند پا در رکاب بانویی بگذارند که زندگی او در عین ساده‌زیستی پر از حیا و عصمت بود.وی از حضرت زینب (س) به عنوان پرچمدار بی‌بدیل دفاع از حقانیت و صبر در برابر مصائب و مشکلات یاد کرد و ادامه داد: حضرت زینب (س) به معنای واقعی نماینده کاروان حسینی در بی‌آبرو ساختن یزید و دستگاه فاسد آن بود.


در این محفل حجت الاسلام هاشمی از اساتید حوزه و دانشگاه  وخانم دکتر خلیل وند مشاور استاندار ومدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده پیرامون جایگاه حضرت ام البنین سلامه الله علیها به تفصیل سخن گفتند. .
 
 
 
کد مطلب: 199086
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...