امام جمعه عجب شیر: مسئولان در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام کنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۸
عجب شیر، مراغه - ایرنا - امام جمعه عجب شیر با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه گفت: مسئولان باید در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل های جوان اهتمام کنند.
 
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود شربیانی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت روز شهدا که در مزار شهدای گمنام شهرستان عجب شیر برگزار شد، افزود: انقلاب اسلامی ایران در راه رسیدن به اهداف والای خود که زنده نگه داشتن ارزش ‌های اسلامی است شهدای زیادی را تقدیم کرده و یادآوری ارزش ها و ادامه راه این شهدا برای نسل جوان ضروری است.
وی گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را وظیفه همگانی بیان کرد و ادامه داد: آشنا کردن نسل جوان با افتخارآفرینی های شهدا موجب رشد و تعالی ارزش های فرهنگی و اسلامی در جامعه می شود.
وی اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد توسعه و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستیم و هر اندازه این فرهنگ را توسعه دهیم انقلاب اسلامی و مبانی آن مستحکم تر خواهد شد.
امام جمعه عجب شیر گفت: با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده و جوان جامعه، انقلاب اسلامی در برابر هجمه‌های فرهنگی و رسانه ای دشمنان و نظام سلطه مصون خواهد ماند.
حجت الاسلام شربیانی افزود: شهادت بزرگ‌ ترین افتخار در نظام اسلامی بوده و فرهنگ شهادت نیز به عنوان یکی از سرمایه‌ های ارزشمند و گرانقدر عصر حاضر در جامعه اسلامی ترویج و تبیین می شود.
در این آیین، مزار امامزاده داوود(ع) و مزار شهدای گمنام شهرستان عجب شیر غبارروبی و گلباران شد.
به گزارش ایرنا، بقعه امامزاده داود (ع) عجب شیر از سال 84 میزبان پیکرهای چهار شهید گمنام عملیات های خیبر و محرم در هشت سال دفاع مقدس بوده و این مکان به زیارتگاه دلسوختگان و رهپویان فرهنگ ایثار و شهادت تبدیل شده است.
شهرستان عجب شیر در دوران دفاع مقدس 228 شهید گلگون کفن و 409 نفر جانباز سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این شهرستان با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: شهرام ناعم وند ** انتشار دهنده:عیسی عطاپور** 
7485/3077
انتهای پیام /
کد مطلب: 199161