داخلی صفحه کردستان خبر
 
روز شهید و تکریم از مادران و همسران شهدا برگزارشد
شهید گواه نظام وانقلاب است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
شهید  گواه نظام وانقلاب است
 
عبدالمحمد زاهدی، استاندار کردستان در مراسم گرامیداشت روز شهید و تکریم از مادران و همسران شهدا که در مجتمع نور برگزار شد، اظهار کرد: شهدا با خون خود پای سند پر افتخار انقلاب اسلامی را امضا کرده‌اند و اکنون وظیفه ماست که این راه را با توان هرچه بیشتر ادامه دهیم.
وی با اشاره به اینکه شهید و شهادت در آیات و احادیث در معنای مختلفی بکار رفته است، افزود: واژه شهادت آنقدر وسیع و دامنه‌دار است که رسیدن به ذات اصلی آن امکان ندارد.
زاهدی شهدا را در هر زمان و مکانی ناظر بر اعمال افراد و اشخاص دانست و بیان کرد: باور قلبی به این امر وظیف و رسالت مسئولان را بسیار سنگین می‌کند و ما باید با تلاش و کار بیشتر موجبات خشنودی و رضایت خداوند و شهدا را فراهم کنیم.
تجلیل و تکریم خانواده معظم شهدا ، به  مادران و همسران آنان را از کارهای بسیار ارزنده خواند و افزود: ما باید یادمان باشد که امنیت، ثبات و آرامش حاکم بر کشور مرهون فداکاری و ایثار رزمندگان و شهدای دوران پر افتخار دفاع مقدس است.
استاندار کردستان بیان کرد: شهادت اقیانوس بیکرانی است که امکان رسیدن به ساحل آن نیست و نمی‌توان تعریف جامعی را برای آن پیدا  کرد.
وی شهید را گواهی نظام وانقلاب خواند و خون شهیدان را مهر تایید بر آن ذکر کرد و یادآور شد: شهادت مسئله‌ای پیچیده است که می‌طلبد فرهنگ شهادت طلبی را در جامعه رواج داد
کد مطلب: 199226
 
 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...