داخلی صفحه اردبیل خبر
 
بمناسبت روز بزرگداشت شهدا
سه عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت رونمایی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
همزمان با روز بزرگداشت شهدا از سه عنوان کتاب توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اردبیل رونمایی شد.
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، کتاب های " وصیت نامه کامل شهدای استان اردبیل"،" ردپای دیرین" و " دنه دنه یاقوت" از جمله کتبی است که امسال با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران چاپ و منتشر و 22 اسفند 95  با حضور مسئولان عالی استان و خانواده های شاهد و ایثارگر رونمایی شد.
کتاب وصیت نامه کامل شهدا در 10 دفتر به کوشش دکتر "منوچهر اکبری" همراه با نسخه الکترونیکی با همکاری اداره کل اسناد و انتشارات و آثار و اسناد بنیاد توسط نشر شاهد آماده شده است.
در این مجموعه نفیس بعد از آوردن مشخصات عمومی شهید عبارت های کلیدی وصیت نامه و سپس اصل وصیت نامه با دست خط شهدا آمده است.
 رد پای دیرین نیز زندگینامه شهید روحانی "نادر دیرین" می باشد که این کتاب به سفارش و حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل توسط ناصر ملایی و خدیجه سلمانی تدوین، مصاحبه و گردآوری شده است.
این کتاب در 168 صفحه به مجموعه‌ای از خاطرات دوستان و همرزمان شهید دیرین همچون نقش شهید دیرین در پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت در پایگاه بسیج مسجد یساول اردبیل، تشکیل انجمن اسلامی در مدرسه، تربیت جوانانی که امروزه بسیاری از آنها در کشور مسئولیت دارند و حضور در لبنان و فعالیت‌های تبلیغی شهید در آن کشور پرداخته که توسط «نشر مجنون» به چاپ رسیده است.
کتاب دنه دنه یاقوت نیز مجموعه اشعار پدر معظم شهید مرحوم " اسد اله وثوقی ایرانی" است که توسط شهاب الدین وطن دوست گردآوری و با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهیه شده و انتشارات خط هشت چاپ و نشر کرده است.
انتهای پیام./
 
 
کد مطلب: 199249
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...