داخلی صفحه مرکزی خبر
 
کاشت نهال به یاد 580 شهید شهرستان ساوه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
ایسنا-به مناسبت فرا رسیدن هفته درختکاری و نیز در آستانه 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدای انقلاب و با حضور نماینده ساوه و زرندیه، مدیرکل منابع طبیعی استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به یاد شهدای شهرستان در محوطه پردیس دانشگاهی دانشکده علوم پزشکی ساوه نهال غرس شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در این مراسم گفت: درختکاری باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود و علاوه بر کاشت درخت به حفاظت و نگهداری از آن نیز همت جدی داشت.
محمدرضا منصوری افزود: هر چقدر که به کار عمرانی و توسعه شهرها و روستاها توجه می شود به همان میزان نیز به درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی باید توجه شود.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه به کمبود تخت های بیمارستانی در ساوه اشاره کرد و گفت: افزایش فضای بیمارستان یکی از نیازهای این شهرستان است و کمبود آن بزرگترین نقص برای این منطقه است.
وی با اشاره به احداث پردیس دانشگاهی در ساوه گفت: احداث بیمارستان به مراتب مهمتر است چرا که تنها بیمارستان این شهرستان که برای جمعیت 30 هزار نفری در گذشته احداث شده است در حال حاضر پاسخگوی نیاز 300 هزار نفری نیست.
منصوری بیان کرد: شهرستان زرندیه با جمعیت 60 هزار نفری دارای دو بیمارستان است اما در ساوه با جمعیت 300 هزار نفری تنها یک بیمارستان دولتی وجود دارد.
وی با اشاره به تهدیدات بلایای طبیعی و نیز حجم سوانح رانندگی در محورهای شهرستان ساوه گفت: اگر یک زلزله در این شهرستان بوقوع بپیوندد اولا معلوم نیست که تنها بیمارستان دولتی که سالیان گذشته احداث شده از استحکام لازم برای مقاومت در برابر زلزله برخوردار باشد و ثانیا به شرط سالم ماندن جوابگو نخواهد بود.
به گزارش ایسنا، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ویژگی ها و پتانسیل هایی که در شهرستان های ساوه و زرندیه وجود دارد موجب نگاه خاص و ویژه به این منطقه شده است.
یوسف یوسفی افزود: به دلیل اقلیم خاص این منطقه که جزو مناطق خشک استان محسوب می شود لازم است که درختکاری و کاشت نهال از یک سو و از سوی دیگر حفاظت از منابع طبیعی برای برون رفت از تبعات خشکسالی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: هفته منابع طبیعی و درختکاری فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کاشت نهال و درختکاری بوده و موجب خواهد شد که حساسیت جامعه نسبت به حفاظت از منابع ملی افزایش یابد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به مساحت زمین پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: مساحت زمین این پردیس بالغ بر 6 هزار متر مربع است که محوطه آن با مشارکت بنیاد شهید و منابع طبیعی درختکاری می شود.
جلیل کوهپایه زاده افزود: امروز با حضور مسئولان 40 درخت به یاد 40 شهید دانشجوی شهرستان غرس خواهد شد.
 

انتهای پیام
کد مطلب: 199260
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...