داخلی صفحه اردبیل خبر
 
آیت الله عاملی:
ملتی که فرهنگ شهادت دارد عزت دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
بمناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا مدیرکل و جمعی از همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند .
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، بمناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا مدیرکل و جمعی از همکاران بنیاد استان و اداره بنیاد شهرستان اردبیل ظهر روز یک شنبه 22 اسفند 95 با آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند .
آیت اله عاملی با تشکر از حضور کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و قدردانی از خدمات شایسته آنان به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر گفت : اگر در جامعه عالم نباشد مردم را گمراه و آنها را در جهالت نگه می دارند و اگر افرادی در جامعه نباشند که با جان خود از مردم دفاع کنند اشرار در طول تاریخ غلبه خواهند کرد و به همین لجاظ خداوند از مقام شهید تجلیل می کند . ملتی که شهادت دارد عزت دارد و ملتی که شهادت نداشته باشد اسیر خواهد بود .
وی افزود : فرهنگ شهادت به این معنی نیست که ما دوستدار جنگ هستیم . جنگ فقط در جایی است که از خودمان لازم باشد دفاع کنیم . اسلام با عقلانیت و برهان عظیم خود احتیاج به جنگ ندارد . جنگ زمانی است که نگذارند برهان قاطع و روشن اسلام ارائه شود . دین ما هیچگاه در صدد این نیست و احتیاج ندارد که مرام خویش را با شمشیر به پیش ببرد . فکر انبیا آنجا به شهادت و حضور شهید نیاز دارد که اشرار تابع منطق و حق نباشند . شهید اساس و رکن اسلام است و حیات دینی و اسلامی مسلمانان هر جا در خطر باشد خداوند مقام شهادت را تجویز می کند .
نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد : شهید بزرگترین خدمت را به دین و مردم کرده است و امروز  همه بویژه آنهایی که در امور انتخابات دست اندر کار هستند در مقابل خون شهدا مسئول هستند .
آیت اله عاملی با تاکید بر اینکه بزرگترین خدمت ، خدمت فرهنگی به خانواده های شهدا و جانبازان است  تصریح کرد :مسئولیت بنیاد شهید تنها به این نیست که احتیاجات مادی خانواده های شهدا را تامین کند بزرگترین وظیفه آن صیانت و حراست از مرام شهدا و حفظ شان و اخلاق و تربیت خانواده های شهدا و جانبازان است . ایجاد هیت های مختلف فرهنگی و مذهبی با محوریت مدیریت خانواده های شهدا و ایثارگران در این راستا می تواند مفید باشد .
امام جمعه اردبیل در پایان سخنانش کارکنان بنیاد را به صبر و حو صله در انجام امورات و برخورد با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران سفارش کرد و در پایان از کتاب " وصیت نامه کامل شهدای استان اردبیل " که در 10 جلد چاپ شده است رونمایی کرد .
علی منصور لکورج مدیرکل بنیاد استان در ابتدای این دیدار با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و تبریک 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین گزارشی از اقدامات بنیاد را ارائه کرد .
انتهای پیام ./
 
کد مطلب: 199268
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...