رسیدگی به امور ایثارگران از اولویت های دولت است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
معاون اول رییس جمهوری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توجه به امور ایثارگران و خانواده های شهدا و جانبازان را از وظایف دولت دانست و گفت: رسیدگی به امور ایثارگران در حد وسع و توان از اولویت های دولت است.
رسیدگی به امور ایثارگران از اولویت های دولت است
 
به گزارش «ایثار»، همایش ملی مشاورین ایثارگران به مناسبت بزرگداشت 22 اسفند روز شهید با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در این همایش با بیان این که تک تک ملت ایران با مفهوم ایثار و شهادت آشنا هستند، گفت: امام خمینی(ره) در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی اجازه ندادند حرکت نظامی صورت گیرد بلکه با تکیه بر قیام اباعبدالله الحسین(ع) و روحیه ایثار و فداکاری و پیروزی خون بر شمشیر انقلاب را به ثمر رساندند.
وی ادامه داد: ملت ایران با دستان خالی انقلاب را به ثمر نشاند و دوران بعد از انقلاب اسلامی نیز شرایط سختی بوده که اگر با دقت و به دور از حب و بغض های دنیایی نگاه کنیم عامل اصلی که توانست انقلاب از از این گردنه های سخت عبور دهد روحیه ایثار و فداکاری ملت ایران بود.
وی با اشاره به این که ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی با روحیه ایثار و شهادت از جان و مال خود گذشتند، گفت: جنگ تحمیلی از این منظر شکوهی بی نظیر و رخدادی استثنایی است که ملت ایران توانست مقابل همه قدرت های دنیا ایستادگی کند، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی این است که ملت ایران برای رسیدن به آرمان های خود مقابل قدرت های شیطانی ایستاده و از جان و مال خود گذشتند.
جهانگیری با تاکید بر این که باید الگوی انقلاب اسلامی ایران را به همه کشورها صادر کرد، اظهار داشت: روحیه ایثار و شهادت سرمایه بزرگ و ارزشمند و معنوی کشور ما است، برخی چاه های نفت و تجربیات مدیریتی را سرمایه ملی کشور می دانند ولی یکی از مهمترین سرمایه معنوی کشور که می تواند ادامه دهنده راه امام (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب باشد روحیه ایثار و فداکاری است.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توجه به امور ایثارگران و خانواده های شهدا و جانبازان را از وظایف دولت دانست و گفت: دولت در همه زمینه ها به ویژه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خود را مسئول می داند ولی بار اصلی نیز به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است، از سوی دیگر رسالت دیگر دولت توجه به امور ایثارگران و خانواده های شهدا و جانبازان، آزادگان و رزمندگان است که این دولت با وجود همه مشکلات موجود، در این زمینه همیشه پیشتاز بوده است.
جهانگیری رسیدگی به امور ایثارگران را از اولویت های دولت دانست و اظهار داشت: دولت بر اساس باورها و اعتقادات و اسناد بالادستی به این  مهم توجه دارد و در حد وسع و توان در این زمینه همکاری خواهد کرد، از سوی دیگر رییس جمهوری از ابتدای شروع به کار تقریبا هر هفته میهمان یکی از خانواده های شهدا و ایثارگران بوده و از نظریات آنها برای اداره کشور استفاده کرده است.
در این مراسم سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد، حجت الاسلام سید حسن موذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان، مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی و سایر مدیران کل بنیاد حضور داشتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199276