داخلی صفحه مرکزی خبر
 
فرماندار خمین:
مادران شهدا با تأسی از بانوان بزرگ تاریخ اسلام فرزندان خود را تقدیم انقلاب کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
ایکنا- فرماندار خمین گفت:مادران شهدا با تأسی از بانوان بزرگ تاریخ اسلام فرزندان خود را تقدیم انقلاب کردند.
 
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، سید مهدی ساداتی، فرماندار خمین، در آیین تکریم از مادران و همسران شهدا، امروز، ۲۲ اسفندماه همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) در جمع خانواده‌های شهدای این شهرستان گفت: مادران شهدا با تأسی از بانوان  بزرگ تاریخ اسلام فرزندان خود را در راه ولایتمداری و زنده نگهداشتن اسلام تقدیم انقلاب کردند.
وی افزود: حضرت ام‌البنین(س) به عنوان مادر چهار شهید و همسر شهید به عنوان الگویی برای جامعه اسلامی و جامعه جهانی جایگاه ویژه‌ای دارد، همسران و مادران شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس از نظام و انقلاب حمایت و همانند ام‌البنین و حضرت زینب(س) که پاسدار نهضت عاشورا شدند از نهضت حسینی و دفاع مقدس صیانت کردند.
ساداتی  همسران، مادران و خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سندهای محکم انقلاب دانست و اظهار کرد: این زنان به عنوان یکی از ارزش‌های مهم انقلاب باید مورد توجه خاص باشند.
وی مادران، همسران شهدا، ایثارگران را سرمایه‌های عظیم انقلاب دانست و گفت: این قشر از جامعه در طول دفاع مقدس با گذشتن از فرزندان و خانواده خود ایثار بزرگی انجام دادند و امروز به عنوان یک الگو و اسوه برای جوانان مطرح هستند. 
وی افزود: برای برقرای حکومت اسلامی خون‌های زیادی ریخته شده و همه مسئولان وظیفه دارند فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ نظام اسلامی  را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.
فرماندار خمین خاطرنشان کرد: اقتدار و شکوه امروز ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی عرصه‌ها مرهون از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران و صبوری مادران وهمسران شهدا است.
به گزارش ایکنا؛ علیرضا ساعدی، رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران خمین نیز در این آیین گفت: نقش زنان در دوران دفاع مقدس و پشتیبانی از نظام مقدس اسلامی بی‌‌بدیل است.
ساعدی افزود: مادران شهدا به ندای معمارکبیر انقلاب اسلامی لبیک گفته و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود آنها را برای حضور در جبهه‌ها آماده کردند. مادران شهدا با ایثار و شهامت، شجاعت، صبر و استقامت، فرزندان جوان و نوجوان خود را برای خط مقدم جبهه آماده می‌کردند. تکریم و قدرشناسی از مادران وهمسران شهدا به عنوان دلاور زنان وظیفه همه مسئولان و مردم است.
 
کد مطلب: 199287
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...