داخلی صفحه البرز خبر
 
شهدای ما بزرگ‌ترین اسطوره‌ها هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱
فرمانده سپاه استان البرز در یادواره‌ی شهدای ورزشکار استان البرز شهدا را ما بزرگ‌ترین اسطوره‌ها دانست و بیان داشت : در تمدن ایرانی و اسلامی به قدرت بدن و داشتن اسطوره‌هایی که مبتنی بر توانایی‌های جسمانی قابلیت اسطوره شدن را دارد بپردازیم و شهدای ما بزرگ‌ترین اسطوره‌های ما هستند .
شهدای ما بزرگ‌ترین اسطوره‌ها هستند
 
به گزارش  ایثار واحد خبر استان البرز یادواره‌ی شهدای ورزشکار استان البرز بعدازظهر یکشنبه 22 اسفندماه هم‌زمان با سالروز بزرگداشت شهدا با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سپاه و دیگر نهادها با حضور سردار مولایی فرمانده سپاه استان البرز ، مهندس طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز ، خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران و حضور پرشور مردم  انقلابی استان البرز در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد .
فرمانده سپاه استان البرز در بخشی از سخنان خود در این مراسم شهدا را ما بزرگ‌ترین اسطوره‌ها دانست و بیان داشت : در تمدن ایرانی و اسلامی به قدرت بدن و داشتن اسطوره‌هایی که مبتنی بر توانایی‌های جسمانی قابلیت اسطوره شدن را دارد بپردازیم و شهدای ما بزرگ‌ترین اسطوره‌های ما هستند .
سردار یوسف مولایی در ادامه  بابیان اینکه جامعه در ابعاد مختلف نیاز به اسوه دارد افزود: شجاعت ، قدرت بدنی و علم دانش از موارد لازم برای اداره جامعه است.
سردار مولایی با اشاره به پنج هزار شهید ورزشکار و 108 شهید مدافع حرم بیان داشت: همه شهدای ما ورزشکار بودند و یکی از ویژگی‌های رزمندگان ما قدرت بدنی آن‌ها بوده است.
وی گفت: اگر قدرت بدنی نبود، نمی‌توانستند باوجود 45 در جه حرارت در جنوب که حتی نمی‌توان به‌راحتی راه رفت عملیات انجام داد و 15 ساعت راه‌پیمایی کرد.
فرمانده سپاه البرز با اشاره به خطبه 27 نهج‌البلاغه یادآور شد: در این خطبه حضرت علی (ع) از یاران سست‌عنصر خود که توانایی جنگیدن نداشتند تبری می‌جوید.
وی با اشاره به شرایط جوی برخی از مناطق عملیاتی جنوب کشور و سختی انجام عملیات اظهار داشت: این افراد نام‌آور و قهرمان بودند، و امروز طعنه می‌زنند به اسطوره‌هایی که در تاریخ وجود داشتند.
سردار مولایی گفت: شهید همت، شهید باکری، شهید فهمیده با 13 سال سن قهرمان و اسطوره این ملت است و قابلیت تأسی دارد، قابلیت دارد که برای جوانان ما به‌عنوان سرمشق باشد، امروز نباید به دنبال قهرمانان دیگر بگردیم ، قهرمانانی که نام‌آور هستند و دل درگرو دفاع از این میهن سر و جان دادند ، نه‌تنها ایمان، انگیزه و توان روحی داشتند قوای جسمی و قدرت بدنی داشتند.
فرمانده سپاه البرز اظهار داشت: دشمن همواره با ما در حال جنگ است و هرروز علیه ما توطئه و علیه جوانان ما کار می‌کند و لازمه آن این است که دوباره قهرمانان جنگ را احیا کنیم .
وی یادآور شد: از همین جوانان پهلوانان جدید و اسوه درست کنیم، دشمن امروز به این نتیجه رسیده است که اگر می‌خواهد انقلاب را براندازی کند باید جوانان را به خواب ، تنبلی، سستی و بی‌تحرکی وادار کند .
 
کد خبر 95/626                   
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 199395
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...