داخلی صفحه مرکزی خبر
 
سردار عراقی پور:
استحکام نظام اسلامی مرهون صبر و ایستادگی خانواده شهداست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
ایسنا-مشاور فرماندهی قرارگاه کربلا گفت: استحکام نظام اسلامی مرهون صبر و ایستادگی خانواده معظم شهداست
 
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار رجبعلی عراقی پور در مراسم بزرگداشت شهدای انقلاب اسلامی و تکریم والدین و همسران شهدا که به مناسبت فرا رسیدن 22 اسفندماه در سالن سلمان ساوجی ساوه برگزار شد؛ افزود: وظیفه ما پاسداشت خون‌های مطهر شهدا و تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است .
وی بیان کرد: امنیت و اقتدار میهن اسلامی مرهون رشادت‌های شهدا و ایستادگی و مقاومت خانواده های آنان است که به ما درس ایثار و شهادت آموخته اند .
این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه با اشاره به اینکه دفاع همواره باقی است و در باغ شهادت همچنان باز است، اظهار کرد: تا زمانی که رویارویی حق و باطل وجود داشته باشد، دفاع از حق در مقابل باطل باقی است .
وی بیان کرد: نظام مقدس اسلامی افتخار می‌کند که در راه استقلال و اقتدار خویش همواره شاهد مجاهدت جوانان این کشور بوده و استکبار جهانی نیز در راستای اعمال سیاست‌های مزدورانه خویش همیشه علیه این کشور توطئه چینی می کند .
سردار عراقی پور با اشاره به تهدیدات همه جانبه کفار علیه نظام اسلامی گفت: از آنجاکه انقلاب اسلامی تجلی و اراده الهی بود و منشاء انقلاب براساس خواست الهی پدید آمد، لذا هرگونه تهدید و فشار علیه این کشور بی‌اثر است .
وی تصریح کرد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی اراده الهی است و آنچه اراده الهی بر آن تحقق بگیرد امکان خدشه‌دار شدن وجود ندارد .
سردار عراقی پور تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی مرز و جغرافیا ندارد و فرق آن با جمهوری اسلامی در این است که جمهوری اسلامی ایران در جغرافیای ایران اسلامی قرار دارد، اما انقلاب اسلامی فراتر از مرزهای این کشور است .
وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی پا را فراتر از مرزهای کشور گذاشته و مرزها را در نوردیده است و چه بخواهیم چه نخواهیم به عنوان یک الگو به کل جهان صادر شده است .
به گزارش ایسنا، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ساوه نیز انقلاب اسلامی را حاصل مجاهدت های شهدای والامقام دانست و روز 22 اسفند که به نام روز بزرگداشت شهدای عزیز نامگذاری شده است را فرصتی برای تجلیل از جانفشانی و رشادت های شهدای والامقام بیان کرد .
سید مصطفی کشفی در ادامه با اشاره به تقدیم 580 شهید از شهرستان ساوه در دوران دفاع مقدس و مبارزات دوران انقلاب گفت: در این شهرستان هزار و 615 جانباز و 86 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی شده است و 62 گلزار شهدا در کل شهرستان وجود دارد .
وی با اشاره به روز بزرگداشت والدین شهدا بیان کرد: هم اکنون 290 مادر شهید در قید حیات هستند و 266 مادر شهید نیز به رحمت ایزدی پیوستند .
در این مراسم که با اجرای برنامه‌های معنوی گروه مدیحه سرایی و همخوانی گروه قمر بنی هاشم(ع) از شهر مذهبی قم همراه بود با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از تنی چند از مادران شهدای شهرستان ساوه تجلیل شد .

انتهای پیام
کد مطلب: 199449
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...