داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رييس بنياد ساوه:
شهدا جز خداكسي را نديدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
رئيس بنيادساوه درهمايش ارتباط با خدا به سبك شهيدان گفت:يكي از مهم‌ترين مباحث كه انسان‌هاي امروزي به فراموشي سپرده‌اند، راه‌هاي برقراري ارتباط با خداست ولي شهدا در اين مورد جز خدا كسي را نديدند.
 
 به گزارش ايثارواحد"استان مركزي"، سيد مصطفي كشفي افزود:امروزه مباحث ارتباطات در سطح افراد، جوامع و بين‌الملل به صورت‌هاي مختلف و در سطح گسترده مطرح است، اما در ارتباط با خداي تعالي كه بايد بيش‌تر پرداخته شود، يا اصلاً مبحثي نيست، يا اگر هم هست، آ‌ن‌قدر ناچيز است كه به چشم نمي ايد.
اين مقام مسئول افزود:ارتباط معرفتي به اين معناست كه انسان در حوزه شناخت و معرفت، ارتباط مناسبي با خدا داشته باشد؛ چون مهم‌ترين و اساسي‌ترين مسئله براي انسان، ارتباط معرفتي با خداست و اگر انسان اين ارتباط را ولو در رفتار، با خدا نداشته باشد، حتي اگر برخي اعمال نيك از او سربزند، هيچ‌گونه سودي به او نمي‌رساند، بنابر‌اين اساس و يا اصلي كه رفتار انسان بر آن متكي است، ارتباط معرفتي انسان با خداست و هر ميزان كه ارتباط با خدا، استوار و محكم باشد، انعكاسش در ايمان به خدا و عمل انسان نيز پررنگ است.
وي افزود:ايمان، راهنماي انسان در انجام عمل صالح است و بالعكس عمل صالح نيز در شكوفاي ايمان نقش دارد؛ يعني ميان ايمان و عمل صالح رابطه طرفيني برقرار است و ايمان نقشي بر انجام عمل صالح دارد و عمل صالح نقشي در ايمان.
وي افزود:شهدا به اوج كمال واقعي دست يافتند وارتباط قوي با خالقشان داشتند و با خداوند معامله نمودند واز جان خويش گذشتند تا بندگان خداون در امنيت به سر ببرند ودشمن نگاه چپ به ناموسشان نكند ود معامله با خداوند نيز سود كلاني بردند.راهشان پررهروباد
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 199487