داخلی صفحه تهران خبر
 
فرآیند برگزاری هفدهمین جایزه کتاب سال دفاع مقدس بررسی شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
شورای سیاستگذاری هفدمین دوره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس روند اجرای این جایزه را بررسی کرد.
فرآیند برگزاری هفدهمین جایزه کتاب سال دفاع مقدس بررسی شد
 
به گزارش ایثار تهران به نقل از ایبنا، نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس با حضور جمعی از صاحب‌نظران، داوران، اندیشمندان و دبیران دوره‌های گذشته در سازمان ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

بهروز اثباتی، علی شجاعی صائین، حسن رسولی، محمد قاسم فروغی جهرمی، محمدحسین کریم‌پور در این نشست حضور داشتند. حاضران به ارائه پیشنهادهای خود برای برگزاری بهتر این دوره پرداختند و برنامه‌های متنوعی برای دوره هفدهم تصویب شد.

محمدقاسم فروغی، دبیر اجرای این رویداد فرهنگی گفت: اعضای هیات داوران آثار منتشر شده در سال‌های 1393 و 94 را ارزیابی می‌کنند. فرآیند داوری از دو ماه آینده و پس از تدوین و تقسیم‌بندی موضوعی کتاب‌ها آغاز می‌شود.

وی همچنین از تدارک انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در این دوره از منظر ناشران، نخبگان، نویسندگان و مخاطبان این کتاب‌ها خبر داد. به گفته وی آئین اختتامیه هفدهمین دوره در نیمه دوم سال 1396 برگزار خواهد شد.

همانند دوره قبل آثار منتشر شده دو سال گذشته از کتابخانه تخصصی جنگ حوزه هنری و کتابخانه‌های سراسر کشور جمع‌آوری و پس از بررسی، آثار راه‌ یافته به مراحل بعدی، کتاب‌های مرحله نهایی معرفی می‌شود. فراخوان عمومی این جایزه به زودی منتشر می‌شود.   
کد مطلب: 199561