اجر مادران و همسران شهدا، کمتر از شهدا نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
مدیرکل بنیاد کرمانشاه افزود: به یقین سهم و اجر مادران و همسران شهدا در دفاع مقدس و در ایثارگری اگر نگوییم بیشتر از شهداست ولی کمتر از شهدا نیست.
به گزارش «ایثار»، کارگاه آموزشی پرستاران و مراقبین جانبازان و ایثارگران، روز سه شنبه 24 اسفندماه 95 در سالن آمفی تئاتر بنیاد کرمانشاه برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی 160 تن از پرستاران و مراقبین جانبازان و ایثارگران و اساتید دانشگاهی حضور داشتند.
حجت الاسلام عسگری در این کارگاه آموزشی گفت: شهدا با ایثار و از خودگذشتگی که از خود به یادگار گذاشتند، عزت، شرف و آبروی کشور را حفظ کردند و تکریم از این عزیزان یک وظیفه شرعی، عقلی و قانونی است.
وی ادامه داد: ایثارگران برای حفظ آرمان های نظام از همه هستی خود گذشتند لذا از جایگاه ویژه ای در بین مردم برخوردار هستند.
حجت الاسلام عسگری در ادامه به تکریم از همسران و مادران شهدا اشاره کرده و افزود: به یقین سهم و اجر مادران و همسران شهدا در دفاع مقدس و در ایثارگری اگر نگوییم بیشتر از شهداست ولی کمتر از شهدا نیست.
وی ادامه داد: اگر به تاریخ اسلام نگاه کنیم به خوبی می بینیم در کنار مردان و پرچمداران بزرگی چون پیامبران و ائمه هدی (ع) که برای اقامه قسط و عدل قیام کرده اند، همیشه زنانی بوده اند که در همه حال آنان را حمایت و پشتیبانی کرده و پرچم عدالت خواهی این مصلحین را به شایستگی برافراشته اند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه سپس از حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) به عنوان دو نمونه ایثارگری یاد کرد و افزود: در کنار امام علی(ع) شیرزنی چون فاطمه الزهرا(س) از حق و عدالت دفاع کرده و در کنار امام حسین(ع) نیز شیرزنی چون زینب کبری(س) این وظیفه مهم را بر عهده داشته است.
وی در بخش پایانی سخنان خود به وظیفه خطیر پرستاری از ایثارگران اشاره کرده و اظهار کرد: ایثارگران سرمایه های نظام هستند و پرستاری از این عزیزان از اجر و پاداش بسیار عظیمی در نزد خدای متعال برخوردار است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199664