رییس جمهوری در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران:
زیارت خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخاری بزرگ برای دولتمردان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۱
رییس جمهوری در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده معظم شهدا و ایثارگران چهارشنبه شب 25 اسفند ماه با خانواده شهیدان «پالیزوانی» و «حیدر بنایی» جانباز انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
زیارت خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخاری بزرگ برای دولتمردان است
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با حضور در منزل شهیدان مصطفی، مرتضی و محمد پالیزوانی با بیان اینکه زیارت خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخاری بزرگ برای دولتمردان است، گفت: عزت شما بالاترین عزت است و در قلب مردم جایگاهی والا دارید.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر فداکاری و ایثارگری و ایستادگی شهدا و رزمندگان نبود، امروز کشور در این جایگاه قرار نداشت و استقلال ما حفظ نمی‌شد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز هم جوانان و ملت ایران آماده فداکاری و ایثار در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند، اظهار داشت: یقیناً از همه مشکلات به لطف خدا، برکت خون شهیدان و ایستادگی و فداکاری ملت عبور می‌کنیم.
رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد از برکت خون شهیدان، ثبات و امنیت در منطقه حاکم شده و از ریختن خون مسلمانان جلوگیری شود.
مادر و برادر شهیدان پالیزوانی نیز در این دیدار به بیان خاطرات و سجایای اخلاقی این سه شهید والامقام پرداختند.
شهید محمد پالیزوانی در سال ٥٧ در منطقه سرچشمه تهران در تظاهرات علیه رژیم ستم شاهی، شهید مصطفی پالیزوانی در سال ٦٣ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله و شهید مرتضی پالیزوانی در سال ٦٥ در منطقه فکه به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.
شهید محمد همایون تنها داماد این خانواده نیز در سال ٦٥ در جزیره فاو به شهادت رسیده است.
 
جمهوری اسلامی با رهبری امام (ره)، فداکاری شهدا، جانبازان و مردم بر همه سختی‌ها پیروز شد
رییس جمهوری با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی از مسیر سخت و دشواری عبور کرده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی با رهبری امام (ره) و فداکاری مردم به ویژه شهدا و جانبازان از همه سختی‌ها و مسیرهای دشوار با پیروزی عبور کرد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه برنامه‌های دیدار صمیمی خود با خانواده معظم شهدا و جانبازان، در دیدار حیدر بنایی جانباز 70 درصد قطع نخاعی انقلاب اسلامی که در سال 1360 و به دست منافقین به درجه جانبازی نائل گشته است، با اشاره به اینکه همسران جانبازان، به ویژه جانبازان قطع نخاعی با رسیدگی به حال همسران جانباز خود فداکاری زیاد و عظیمی انجام می‌دهند، گفت: جانبازان و خانواده معظم آنان مایه افتخار همه ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
رییس جمهوری با اشاره به خاطره‌ای که این جانباز انقلاب اسلامی از همراهی‌اش در سال 1360 برای حفاظت از دکتر روحانی تعریف کرد، اظهار داشت: این نظام روزهای بسیار سختی را از سر گذرانده و شاید سال 60 یکی از سخت‌ترین این ایام باشد. در آن ایام هم دشمن خارجی به مرزهای ما حمله کرده بود، هم دشمنانی خونخوارتر از داعشیان در داخل، مردم و نظام را آماج شدیدترین حملات تروریستی خود قرار داده بودند و هم در عرصه بین المللی دشمنی و توطئه‌های متعدد و متنوعی متوجه جمهوری اسلامی بود.
دکتر روحانی افزود: خداوند مقام امام خمینی (ره) را متعالی کند که با رهبری ایشان و فداکاری و پیروی مثال زدنی مردم از امام امت، توانستیم از این مسیر سخت عبور کنیم. شهیدان و جانبازان زیادی تقدیم راه استقرار و بقای این انقلاب و نظام شده‌اند تا این جمهوری اسلامی در گذر از این مسیر سخت در برابر همه دشمنان پیروز و سرافراز باشد.
رییس جمهوری تصریح کرد: امثال شما جانبازانی که بیش از 30 سال سختی‌ها و رنج جانبازی را تحمل کرده‌اند و همسران و خانواده شما فقط با توکل بر خدا و اطمینان از رضایت خداوند و اجر بزرگی که در انتظار شماست توانسته‌اید این همه سختی را تحمل کنید و از خداوند متعال درخواست می‌کنم که شما را سلامت بدارد و اجر شما و خانواده‌تان را مضاعف گرداند.
حیدر بنایی جانباز 70 درصد قطع نخاعی انقلاب اسلامی، در خرداد سال 1360 زمانی که به عنوان مسئول ستادهای عملیاتی کمیته‌های انقلاب اسلامی انجام وظیفه می‌کرد، توسط تیمی از منافقین کوردل ترور شد.
آقای بنایی در دیدار خود با رییس جمهوری با ذکر خاطره‌ای گفت که وقتی در سال 1360 دکتر روحانی در اثر تصادف به بیمارستان منتقل می‌شوند، او مسئول حفاظت از ایشان بوده است.
در این دیدارها که حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، دکتر روحانی لوح تقدیری به خانواده معظم شهدا و ایثارگران اهدا کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 199707