داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی :
بانوان شاغل در بنیاد با تأسي از سيره حضرت فاطمه الزهرا(س) در مسير کمال هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت:بانوان شاغل در بنیاد با تأسي و الگوپذيري از سيره و منش فاطمه الزهرا(س) در مسير کمال و بهروزي پيش رفته و دنيا و آخرت خود را تضمين می نمايند.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، به مناسبت نزدیک شدن به سالروز ميلاد با سعادت حضرت صديقه طاهره، فاطمه زهرا(س) ، جشن ميلاد حضرت زهرا و روز زن، با هدف بزرگداشت مقام زن، با حضور جمع کثيري از کارکنان بنیادشهید با همت معاونت تعاون و توسعه  در اداره کل بنیاد مرکزی  برگزار شد.
در آغاز  اين برنامه حجت الاسلام والمسلمین حسن هنرمند، مدیرکل بنیاد مرکزی در سخناني، ضمن تبريک ميلاد فرخنده حضرت زهرا (س)؛ وجود نازنين حضرت زهرا(س) را مايه فخر و مباهات همه مسلمانان و خصوصاً شيعيان دانست والگوگيري از شخصيت كامل و بي بديل دخت رسول خدا( صلي الله عليها و آله )  را براي تمام زنان مايه ي آرامش و سعادت در زندگي عنوان کرد.
هنرمند نقش و حضور ارزشمند بانوان در عرصه هاي اجتماعي را با اهميت خواند و گفت: خوشبختانه در بنیاد نه تنها هيچ مانعي براي دستيابي و ارتقاء شغلي بانوان وجود ندارد بلکه تلاش مي شود تا جايگاه ويژه اي داشته باشند.  
وی تاکید کرد : هفته زن فرصت مناسبی است تا زنان جامعه اسلامی بتوانند به منزلت و جایگاه خود در پیروی از سیره عملی بزرگ بانوی اسلام پی بیرند .
هنرمند افزود : جامعه ما امروزه بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند الگوست یعنی خداوند متعال انسان را طوری خلق کرده که در مسیر سعادت و کمال خود نیازمند الگوست .
مدیرکل بنیاد مرکزی در ادامه ضمن تقدير از عملكرد و رفتار شايسته بانوان در بنیاد گفت: همه زنان بايد به نقش موثر خود واقف باشند زيرا جايگاه و كرامت انساني آنها به عنوان يك زن، مادر و همچنين رسالت اجتماعي آنها بسيار ارزشمند است و نقش مهمي در مسئوليت هاي تربيتي و اجتماعي خانواده ايفا مي كند.
وی گفت: اميدوارم اين فضاي معنوي در ابتدای سال 96 موجب رسيدن به کمال و تعالي جامعه شده و بتوان در کنار یکدیگر  گام هاي مؤثري برداریم.
 هنرمند به تبيين اهميت جايگاه مادر از نگاه قرآن اشاره و افزود: مهمترين معيار و ملاک ارزيابي  درستي و نادرستي يک عمل، کتاب خداست، لذا در قرآن آمده است که اگر مي خواهيد در زندگي سعادتمند شويد يکي خدا را بپرستيد و دوم اينکه به والدين خود احترام بگذاريد و احترام به پدر و مادر را در طراز پرستش خداوند بيان نموده است.
 با تبيين جايگاه ويژه فاطمه الزهرا(س) بر طبق روايتي از امام صادق (ع) بيان داشت: وجود مقدّس دخت فاطمه الزهرا(س)، حقيقت و باطن ليلة القدر (شب قدر) است؛ و معرفت آن حضرت، همطراز درک شب قدر معرفي شده است.
 هنرمند به نامگذاري روز ميلاد فاطمه الزهرا(س) به عنوان روز مادر از سوي امام راحل اشاره وگفت: به حدي مقام مادر والا و با ارزش است که امام (ره) با توجه کامل به شخصيت ويژه فاطمه الزهرا(س) روز ميلاد اين بانوي عظيم الشأن را روز مادر اعلام کردند.
 وي در پايان خاطرنشان کرد: بانوان شاغل در بنیاد شهید وامورایثارگران  بايد با تأسي و الگوپذيري از سيره و منش فاطمه الزهرا(س) در مسير کمال و بهروزي پيش رفته و دنيا و آخرت خود را تضمين می نمايند.
گفتنی است در پايان اين مراسم از بانوان شاهد و ایثارگر  شاغل در بنیاد، با اهداي هدیه تقدیر و قدردانی شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 199728
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...