داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی :
دم مسیحایی‌ شهدا، فتح الفتوحی برای همگان جهت انسان‌سازی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: دم مسیحایی‌ شهدا، فتح الفتوحی برای همگان جهت انسان‌سازی است.
 
به گزارش ایثار واحد "استان مرکزی"،مراسم بزرگداشت مقام مادران و همسران شهدا در اراک همزمان با ایام حزن‌انگیز وفات بانوی مکرم اسلام حضرت ام‌البنین (س) با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن هنرمند مدیرکل بنیاد مرکزی و دیگر مسئولان استانی و جمعی از مادران و همسران شهدا درآستان مقدس امامزادگان آمنه و عبدالله  برگزار شد.
هنرمند در این مراسم ضمن اشاره به شش ویژگی بارز شهدا تحت عنوان معرفت، بصیرت، عمل به تکلیف، مجاهدت، حق‌طلبی، ولایت مداری و استقامت، بیان داشت: شهدای ما امروز در نزد خدای متعال حی هستند و روزی می‌خورند اما باید گفت امروز آشنایی با منطق آن‌ها می‌تواند کلید راه سعادت ما باشد که این کلید برایمان دری به‌سوی انقلاب و آرمان‌های امام خمینی(ره) می‌گشاید که دم مسیحایی‌اش، فتح الفتوحی به معنای انسان‌سازی به منصه ظهور گذاشت.
وی افزود: آشنایی با منطق شهدا بهترین دستاورد این مراسم است اما منطقی که بتواند از حال‌وروز امروزمان دستگیری کند تا بدانیم این شهدا برای چه به میدان نبرد حق علیه باطل رفتند و جان خویش را برای اسلام ناب محمدی(ص) فدا کردند.
هنرمند گفت: شهدا ناظر و شاهد بر اعمال و رفتارهای ما هستند و باید به شکلی زندگی کرد که روح بزرگ شهدا و خانواده‌های این عزیزان از ما راضی باشند چراکه شهدا ناظر و شاهد بر اعمال و رفتارها هستند.
هنرمند در این مراسم با اشاره به اینکه باید شکرگزار فرهنگ شهادت در ایران اسلامی بود، اظهار کرد: خانواده شهدا با خدای خود معامله کرده‌اند و قطعاً اجرشان نزد حضرت باری‌تعالی محفوظ است.
وی افزود: تلاش مجموعه بنیاد به نمایندگی از همه مردم شریف، ولایی و شهیدپرور این شهر خدمت‌رسانی به خانواده معزز شهداست تا رضایت این عزیزان جلب شود.
هنرمند خاطرنشان کرد: اقتدار و امنیت بی بدیل ایران اسلامی در منطقه پرتلاطم و مملو از دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب، محصول الطاف بی‌کران باری‌تعالی، رهبری پیامبرگونه امام راحل (ره)، هدایت داهیانه رهبر فرزانه انقلاب و جان فشانی های شهدا، جانبازان و ایثارگران است.
وی تصریح کرد: امروز هیچ‌یک از معادلات سیاسی منطقه و جهان بدون در نظر گرفتن نقش بزرگ ایران اسلامی قابل‌حل نیست.
وی خاطرنشان کرد: جای بسی شکرگزاری است که فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جای‌جای ایران اسلامی ریشه دوانده و در بین همه اقشار جامعه به‌ویژه جوانان جاری و ساری است.
هنرمند گفت:شهدا زندگی ابدی دارند و نقشه راه آیندگان برای رسیدن به سرمنزل مقصود هستند برگزاری  این مراسم و یادواره شهدا یک طرح راهبردی و ابتکاری قابل تحسین و ناشی از باوری عمیق و راستین بوده و می­‌تواند ضمن تکریم خانواده معظم شهیدان و اهتزار عَلَم شهدا و زنده ‌نگه داشتن سیره و راه افتخارآمیز و تابناک آنان، روحیه مقاومت، ایثار و حماسه را درجامعه جاری و ساری کرده و در عرصه بازدارندگی، اقتدار و آمادگی ملت ایران در مصاف با دشمن و هجوم بی‌وقفه قدرت‌های استکباری و امپراطوری رسانه‌ای صهیونیستی به جهانیان را آشکار و نمایان سازد.
هنرمند در ادامه به تشریح ارزش و جایگاه زن در نگاه دینی پرداخت و تأکید کرد: رسول گرامی اسلام (ص) سه بار در پاسخ به شخصی که از ایشان سؤال کرد به چه کسی نیکی کنیم، فرمودند به مادرتان و یک بار فرمودند به پدرتان و این مهم به خوبی جایگاه والای زن را در اسلام نشان می‌دهد.
هنرمند یادآورشد: شهدا به مقصدشان رسیدند و بالاترین جایگاه را نزد خداوند بدست آوردند و خداوند مسجل کرده که روزی زمین به دست انسان‌های شایسته اداره خواهد شد و شهدا هم در مسیر تحقق این رسالت الهی حرکت کردند و در نهایت به شهادت رسیدند.
وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم با رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و خانواده‌های آن عزیزان، پرچم اسلام در کشور برافراشته شده و آرزوی دیرین مستضعفان و مظلومان عالم محقق شده است.
حجت الاسلام هنرمند بیان کرد:خداوند فرموده ما اراده کرده‌ایم که اداره زمین به دست مستضعفان صورت گیرد و بحمدالله آرمان‌های امام راحل، شهدا و خانواده‌های شهدا با این اراده الهی پیوند خورده و زمینه تحقق آن را فراهم کرده است.
وی با تأکیدبراین‌که شهدا اقامه کنندگان دین هستند گفت:تاکنون هر چه توانسته‌ایم در مسیر اقامه دین و اقامه نماز موفقیت بدست آوریم، به برکت خون شهدا بوده است.
وی عنوان کرد:مادران شهدا الگوی خود را از فاطمه زهرا(س)، زینب کبری(س) وام‌البنین(س) گرفته‌اند و به واسطه همین پشتوانه توانستند شهدا را در دامان پاکشان پرورش دهند و این افتخاری برای نظام اسلامی است.
گفتنی است در پایان از مادران و همسران شهدا قدرانی و تجلیل شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 199730
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...