داخلی صفحه مرکزی خبر
 
سالروز بزرگداشت مقام شهدا و روز تجلیل و تکریم همسران و مادران شهدا برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
زرند نیوز -به همت موسسه میثاق باشهیدان فاطمی و بسیج دانش آموزی زرند:سالروز بزرگداشت مقام شهدا و روز تجلیل و تکریم همسران و مادران شهدا برگزار شد
 
به گزارش زرندنیوز ، به مناسبت ۲۲اسفند ماه سالروز بزرگداشت مقام شهدا و روز تجلیل و تکریم همسران و مادران شهدا و همچنین سالروز وفات مادر علمدار کربلا حضرت ام المبین(س) مراسمی به همت موسسه میثاق باشهیدان فاطمی و پایگاه بسیج دانش آموزی مدرسه شاهد صبح امروز با حضور مسئولین و بعضی از خانواده های شهدا و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه شاهد (دوره اول)برگزار شد.
این مراسم که  فضایی کاملا معنوی داشت با انجام برنامه هایی ازقبیل قرآن ،سرود ، دکلمه،پخش کلیپ شهدا و تشییع نمادین تابوت شهدا و با روایتگری شهدا همراه بود.
حجت الاسلام “علی ابراهیمی” امام جمعه شهرستان زرند درابتدای این مراسم گفت: شهدا ما اگر به این مقام رسیده‌اند از ولایت و رهبری پیروی کرده اند. شهدا با ارتباط صمیمی و نزدیکی که با قرآن و عترت و اهل بیت خدا داشتند خود را در مسیر ولایت و رهبر قرار دادند و در این مسیر جان خود را ایثار کردند.
راوی شهدا آقای ایزدی در ادامه با بیان خاطرات زیبایی از سبک زندگی شهدا با موضوعات مختلف همچون احترام به پدر و مادر ، ایثار و انفاق و نماز اول وقت و …..از شهدا برای دانش آموزان هدف خود را از این یادواره ها  فقط ارائه الگوی زندگی و سیره عملی شهدا و عمل به فرمایش مقام معظم رهبری بیان کرد که فرمودند: امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
امروز مبارزه با تهاجم فرهنگی در سایه ایمان و اخلاص و عمل شهدایی است نه حرف و سخنوری ، برای نسل جوان امروز را نباید فقط  از تاریخ هشت ساله دفاع و عملیات و جنگ برایشان گفت جوانان ما امروز به یک الگوی مناسب در زندگی نیاز دارند و آن هم مردان تاریخ ساز جنگ همچون مغفوری ها و همت و باکری ها و سایر شهدا هستند تا جوانان ما بتوانند مثل شهدا ایمان و اخلاص خود را حفظ کنند.
غفلت از راه ،هدف و آرمانهای امام و شهدا و بکار نبستن آنچه که شهدا به آن عمل نمودند در زندگی بیشتر ما را از اهداف عالیه انقلاب دور میسازد و زمینه و میدان را برای تهاجم فرهنگی باز میگزارد.
متاسفانه امروزه ما بیشتر عکس شهدا را به در و دیوار می زنیم و میلیون ها تومان خرج چاپ و نصب کاشی شهدا میکنیم تا عکس شهید را به نسل حاضر نشان دهیم اما از ارائه سیره عملی و سبک زندگی اسلامی شهدا به نسل جوان و آینده ساز جامعه غافل هستیم.
این مراسم با مداحی شهدایی و سوگواری و عزاداری به مناسبت وفات مادر علمدار کربلا حضرت  ام البنین(س) و اهدا جوایز به قید قرعه به دانش آموزان و تجلیل از دختران و همسفران و مادران شهدای حاضر در جلسه پایان یافت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199736