داخلی صفحه مرکزی خبر
 
بنیاد اراک:
مراسم عزاداري حضرت ام البنين (س) در زيارتگاه امام زاده آمنه خاتون برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
رئيس بنياد اراك گفت : مراسم عزاداري حضرت ام البنين (س) در زيارتگاه امام زاده آمنه خاتون برگزار شد.
 
به گزارش ايثارواحد"استان مركزي "، مرتضي انصاريفر درحاشيه مراسم گفت :مراسم عزاداري مادر4 شهيد حضرت ام البنين با حضور مادران و همسران شهدا و هزاران نفر از مادران در روز بزرگداشت شهید و سالروز وفات حضرت ام البنین (س) در زيارتگاه آمنه خاتون برگزار شد
 رئيس بنياد با بزرگداشت روز شهید و روز تکریم مادران و همسران شهدا  گفت: هیچکس به قصد کشته شدن پا در میدان جهاد نمی گذارد،‌ شهادت رزق و روزی ویژه ای است که خداوند به جهادگران ارزانی می دارد.
ايشان تاکید کرد: رفتن در مسیر شهادت یک انتخاب است و افراد مشتاق با اختیار خود این مسیر را بر می گزینند،‌ اما رسیدن به مقام شهادت یک انتخاب و اختیاری نیست بلکه روزی ویژه و افتخار عظیمی است که قسمت هرکس نمی شود.
انصاريفر اضافه کرد: شهدا برگزیده بودند، مدافعان حرم و حریم اهل بیت (ع) در مسیر جهاد قدم بر می دارند و شهادت آنان از ناحیه دیگری به امضا و تایید می رسد.
ايشان بیان داشت: شهدا افتخار خانواده،‌ ملت،‌ کشور و اسلام ‌هستند،‌ جایگاه شهدا در اسلام و قرآن و در کلام بزرگان اسلام مقام والایی است که بالاتر از آن هیچ خوبی دیگری وجود ندارد.
رئيس بنياد ادامه داد: انسان مادامی که در این دنیا زندگی می کند در معرض امتحان است و ممکن است در معرض خطر انحراف قرار گیرد،‌ بسیاری بودند که در راه خدا جهاد کردند، برای انقلاب تلاش کردند، اما چون بی ولایت شدند به انحراف رفتند،‌کسانی که با ایمان و با ولایت از دنیا نروند، اعمالشان را نابود می سازند.
گفتني است مراسم عزاداري روز دوشنبه 23 اسفند 95 با حضور رئيس بنياد شهيد و معاون فرهنگي ومادران و همسران شاهد و مردم هميشه در صحنه در زيارتگاه امام زاده آمنه خاتون برگزار گرديد .
انتهاي پيام /
 
کد مطلب: 199755
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...