داخلی صفحه مرکزی خبر
 
بنیاد اراک:
دومين یادواره شهدای روحانی در اراك برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
رئيس بنياد اراك گفت: دومين یادواره شهدای روحانی در اراك برگزار شد.
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي" مرتضي انصاريفر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی گفت: شهادت بالاترین فضیلتی است که خداوند منان این ارمغان آسمانی را به والا ترین جهادگران راه خویش عطا می‌کند و سخنی والاتر و معنوی تر از ذکر مقام آسمانیان و زنده نگه داشتن میراث ماندگارشان در دائرة المعارف گیتی یافت نمی‌شود.
رئيس بنياد اراك گفت: سخن از سرافرازان عالم مجاهدی  است که وقتی پرده‌های حجاب را کنار بزنیم و چشم دل به کاروان گلگون کفنان جاوید تاریخ می‌گشاییم مشعل‌های فروزانی را می بینیم که انوار پر فروغشان بر چهره های نورانی شهیدان می درخشد و این خورشیدهای جهان افروز عالم ابدیت، عالمان مجاهدی هستند که علم و عمل را در هم آمیخته‌اند و در نبرد حق و باطل و چکاچک شمشیرها خطبه شهادت زمزمه کردند و با نسیم سرشار از عشق و معرفت به لقای حق شتافتند .
وی ابراز داشت: نقش روحانیون پیرو خط ولایت در طول هشت سال دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست و گواه این مدعی خیل شهدای آنان است که در مقایسه با سایر اقشار بیشترین آمار را دارد و این بزرگمردان با نهادن جان خود در طبق اخلاص نامشان را بر تارک شهدای هشت سال دفاع مقدس و اوراق زرین صحیفه انقلاب ثبت کردند.
انصاريفر تاکید کرد: شهدای روحانی از تبار کسانی هستند که شرف جهاد را با فضیلت علم به هم آمیخته اند ومصداق عالم عامل شدند و از طائفه مردانی هستند که یک پای در درس فقه و پای دیگر در درس عشق و با وضو بر سر هر دو درس حاضر و مصداق بارز عند ربهم یرزقون شدند.
ايشان افزود: نقش روحانیت در بسیج مردمی همانا دفاع از دین و مرزبوم، دفاع از حق وحقوق، پاسداری از معنویت، پای بند به احکام شرعی و دین مداری آن‌ها در جبهه‌ها، تقویت روحیه رزمندگان، ولایت پذیری و اطاعت محوری نقش بی بدیلی است و مصداق حدیث شریف مداد العلماء افضل من الدمائ شهداء است.
رئيس بنياد بیان کرد: ثبات و امنیت نظام جمهوری اسلامی و آرامش کشور مدیون شهداء و ایثارگرانی است که با بهره گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن اسلامی خود جانفشانی کردند و فضای عرفانی جامعه ما مرهون دم مسیحایی آنان است و این تبرک و تقدس از حسن تبعیت و دلداگی به مقام ولایت، به آنان عنایت شده و خلوص هر فصل عروج آنان تا ملکوت اعلی بود و می توان با تمتع از الگوی دست یافتنی این کبوتران خونین بال باز هم درب با غ  شهدت را باز نگه داشت و معراج را در عروج خونین تجربه کرد.
گفتني است مراسم يادواره شهداي روحاني 22 اسفند 95 بعد از نماز مغرب و عشابا حضور مسئولين شهرستاني و رئيس بنياد شهيد و خانواده هاي شاهد و ايثارگر و مردم هميشه درصحنه در حوزه علميه امام مهدي (عج) برگزار گرديد .
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 199756
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...