داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رییس بنیاد اراک:
تعويض پرچم قبور مطهر شهيدان به نشانه اقتدار ملي
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
رئيس بنياد اراك گفت: پرچم قبور مطهر شهيدان به نشانه اقتدارملي و همزمان در روز شهيد تعويض شد.
 
به گزارش ايثار واحد "استان مركزي"، مرتضی انصاريفر درحاشیه مراسم قبور مطهر شهدا گفت: فداكاري رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس برای ملت‌های جهان یک الگو و اسوه پایداری و مقاومت شده است .
رئيس بنياد افزود‌: ما هر پیشرفتی داریم به‌ واسطه شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت است. خوشبختانه این فرهنگ امروز در جامعه ما جاری است و نشانه آن جریان مقاومت در منطقه است.
ايشان ادامه داد: اگر در سال‌های گذشته فرهنگ ایثار و شهادت در مرزهای جغرافیایی ما تعریف می‌شد، امروز این فرهنگ در مرزهای اعتقادی ما در جریان است. اگر امروز شهید را بشناسیم و هدف او را دریابیم به همه‌چیز دست‌یافته‌ایم و همین کافی است.
انصاريفر گفت: اگر حضور ملت درصحنه جبهه‌های دفاع نبود، نه حماسه آن پیروزی تحقق می‌یافت و نه حماسه حضور مردم دراعياد پس از پیروزی. لذا به حق می‌توان گفت پاسداشت 22 اسفنددرگرو پاسداشت حضور مردمی درهمه صحنه‌هاست.
رئيس بنياد ادامه داد: روز شهيد يادآور حماسه‌اي پرشور ازتجلي قدرت ايمان و عظمت اراده رزمندگان فداكاري است كه باعينيت بخشيدن به مفهوم والاي ايثار و ازخودگذشتگي، حماسه‎ای را به ارمغان آوردند كه همواره درتاريخ كشور اين ايثارگري‌ها، رشادت‌ها و حماسه‌هاي پرشور فراموش نشدني است.
 ايشان نیز بابیان اینکه شهدا چشم و چراغ راه آینده ملت ایران هستند، افزود: شهیدان همواره زنده هستند و شهادت راهی برای رستگاری و پیروزی دین است.
گفتني است عصر روز چهارشنبه پرچم قبور مطهر شهداء به مناسبت روز شهيد با حضور رئيس بنياد و همكاران تعويض گرديد.
شهرستان اراك قريب به 2500 شهيد گرانقدر تقديم انقلاب اسلامي كرده است
انتهاي پيام/


 
 
کد مطلب: 199758