داخلی صفحه اردبیل خبر
 
مدیرکل بنیاد اردبیل :
شهدا حسین وار رفتند تا ما بازماندگان در مسیر حق پایدار بمانیم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳
مدیرکل بنیاد استان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اردبیل گفت : شهدا حسین وار رفتند تا ما بازماندگان در مسیر حق پایدار بمانیم و راه پاک آزادگی و بندگی را ادامه دهیم.
 
به گزارش ایثار واحد "اردبیل "، بمناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء سخنران پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل ( 27 اسفند  95 ) علی منصور لکورج مدیرکل بنیاد استان اردبیل بود .
مدیرکل بنیاد در این سخنرانی با اشاره به 22 اسفند سال 1358 و تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی ره   و نام گذاری این روز در تقویم رسمی کشور به روز بزرگداشت شهدا ء گفت :
وظیفه همه ماست که این روز را در شان شهدا گرامی بداریم و در تبیین ، اعتلاء و ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جامعه و نهادینه نمودن آن در اندیشه  ، باور ، بینش  ، منش  و رفتارها  تلاش مضاعفی را داشته باشیم و مقابله کنیم با عوامل تضعیف کننده و بازدارنده آن ، چرا که شهداء متعلق به همه است و برکسی پوشیده نیست که به لطف همین فرهنگ بود که حقایق اسلام همچنان پابرجا و زنده باقی مانده است ترس دشمنان و یزیدیان از همین فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت است زیرا آنان می دانند که این فرهنگ چه برکاتی را برای ما به همراه داشته و امروز چه جایگاهی را برای ما در منطقه رقم زده است .
وی ادامه داد : بزرگداشت روز شهدا و تکریم آنان،کشور و مردم ما را که چنین انسانهای شایسته و الهی را پرورش داده و با نثار خون و جان خود شجره طیّبه انقلاب را سیراب نمودند ، سرافراز  و سربلند می کند . قطعاً زنده نگه داشتن یاد و نامشان، ایثارگری و رشادتهای آنان و الگو قرار دادن در تمام زمینه های زندگی و تکریم خانواده های معظّم  این عزیزان وظیفه ی همه ماست .
مدیرکل بنیاد تصریح کرد : شهیدان جان خود را فدا کردند ، جان بر کف نهادند امّا دینشان را از دست ندادند تنها هدف آنها اطاعت از ندای حق و احیای دین الهی بود. شهیدان با نثار جان و عمل به تکلیف به بهترین شکل ممکن دین خود را به نظام و اسلام ادا کردند و ما بعنوان امانت داران این ودیعه باید با حضور موثر در عرصه کار و تلاش به منظور سازندگی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی اهتمام بورزیم و ادامه دهندگان راه و آرمانهای شهدا باشیم. لذا روز بزرگداشت شهداء یعنی 22 اسفند فرصتی است تا تجدید عهد و میثاق داشته باشیم با آرمانهای این عزیزان تا اینکه مسیر را ، جهت را و هدف را گم نکنیم .
وی خاطر نشان کرد : شهدا حسینی وار رفتند تا ما بازماندگان ، در مسیر حق پایدار بمانیم و راه پاک آزادگی و بندگی را ادامه دهیم. ما امروز آمده ایم با شهداء عهد و پیمان مجدد ببندیم و قدردان زحمات آنها باشیم. این عزیزان بودند که با تقدیم جان خود نقش آفرینی بزرگی داشتند. باید بکوشیم که این راه را ادامه دهیم و این فرهنگ را صیانت بخشیم . باید نقشی را ایفا کنیم که حضرت زینب (س) ایفا کرد.باید مروجین این فرهنگ باشیم و باید به وصیت نامه های شهدا عمل کنیم.
اگر ما بتوانیم این فرهنگ را حفظ کنیم ، می توانیم با قدرت در تمام دنیا سخن بگوئیم . اگر در منطقه شاهد ظهور گروه های متخاصمی چون القاعده و داعش و جریانهای تکفیری هستیم که اسلام وارونه یا بفرموده حضرت امام (ره) اسلام آمریکایی را ترویج می کنند بخاطر آن است که دشمنان می خواهند مقابل همین مقاومت برخاسته از فرهنگ ایثار و شهادت باشند.
با عنایت به فرمایش امام راحل که فرمودند " تا شرک و کفر هست ، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم."
عزیزان امروز نیز حرکت ما بر اساس همین راهبرد است و فرهنگ ایثار وشهادت بعنوان بالاترین سرمایه ما کشور ما را رو به جلو پیش می برد همان گونه که موفقیت های مختلف در عرصه های علمی ، سیاسی و نظامی ما را در سایه همین فرهنگ بدست آمده است.
انتهای پیام./
 
 
کد مطلب: 199794
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...