داخلی صفحه تهران خبر
 
مراسم اختتامیه هم عهدی باشهدا در گلزار شهدای تهران برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۵
مراسم اختتامیه طرح هم عهدی با شهدا با حضور شهردار تهران و جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.
مراسم اختتامیه هم عهدی باشهدا در گلزار شهدای تهران برگزار شد
 
به گزارش «ایثار تهران»، محمد باقر قالیباف، در مراسم اختتامیه طرح هم عهدی با شهدا که در گلزار شهدای تهران برگزار شد گفت: این طرح یک ارتباط خوب فرهنگی بین نسل جوان و نوجوان با فرهنگ جهاد و شهادت است که مقاوم ترین فرهنگ در مقابل فرهنگ بیگانه به شمار می رود و این بهترین فرهنگ برای پیشرفت، خودسازی، ساخت جامعه و نسل آینده است.
شهردار تهران  با  اشاره به نا امنی های کنونی در دنیا اظهار کرد: در اخبار و شبکه های مجازی می شنویم که هر روز یک انفجار، نا امنی و جنگ در اطراف کشور ما رخ می دهد اما به حول و قوه الهی و به برکت خون شهدا کشور ما یک جزیره امن است و آرزوی دشمنان این است که این اتفاقات در کشور ما رخ دهد و برای این نا امنی هم تلاش می کنند، اما این امنیت به برکت خون شهدا، مجاهدت و صبر و تحمل مادرانی به دست آمده که فرزندان خود را در دوران جنگ تقدیم کردند و همچنین جانبازان امروز که در سن نوجوانی و جوانی با اراده و خواست خودشان از پشت میز مدرسه به میدان جنگ رفتند و اکنون بیش از ۳۰ سال بر روی ویلچر و تخت هستند و ایران اسلامی مدیون آن ها است.
وی افزود: امروز وظیفه داریم هویت خود را بشناسیم و بدانیم متعلق به این مرز و بوم هستیم چرا که هویت این مرز و بوم به فرهنگ قرآنی و اهل بیت (ع) است و در کنار آن باید بدانیم رشد و تلاش علمی و پیشرفت کشور در گرو تلاش شما دانش آموزان است.
قالیباف  دیدار با خانواده های معظم شهدا و زیارت قبور شهدا را در روزهای پایانی سال و در آستانه میلاد حضرت زهرا (س) توفیق الهی دانست و از دست اندرکاران برگزاری مجموعه برنامه های بازدید دانش آموزی با عنوان هم عهدی با شهدا تقدیر کرد.
گفتنی است، طرح هم عهدی با شهدا از ۲۵ دی ماه با حضور دکتر حمید علی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید تهران آغاز و چهل هزار دانش آموز تهرانی در آن شرکت داشتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199846
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...