داخلی صفحه تهران خبر
 
روایت دیدار با ۱۵ هزار مادر شهید در ایران و جغرافیای مقاومت
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر، گروه‌های مردمی در اجرای طرح بین المللی مادران آسمانی به نیابت از شهدا به دیدار ۱۵ هزار مادر شهید در سراسر کشور و در برخی از کشورهای محور مقاومت منطقه می‌روند.
روایت دیدار با ۱۵ هزار مادر شهید در ایران و جغرافیای مقاومت
 
به گزارش ایثار تهران به نقل از تسنیم، طرح مادران آسمانی از سال 89 در منطقه شمال شرق تهران آغاز شد. چون در میان اعضای خانواده شهدا، مادران شهدا بیش از همه چشم انتظاری فرزندان خود را کشیده‌اند، این طرح با تجلیل از 50 مادر شهید در تهران آغاز شد. برنامه‌ها در دوره‌ اولیه به این صورت بود که در روز مادر هدیه ناقابلی تهیه شده و هیئتی از مجریان طرح به دیدار 50 مادر شهید در منازل آنها رفتند و روز مادر را تبریک گفته و تجدید دیدار کردند.
بعد از آن هم هر سال همین کار توسعه پیدا کرد و طرح تکمیل و گسترش پیدا کرد.این طرح سال گذشته حتی به خارج از مرزهای کشور هم رسید و تقدیر از مادران شهدای عراقی و لبنانی در منازل آن‌ها طی اجرای طرح مادران‌آسمانی انجام شد. سال گذشته برنامه بازدید از مادران شهدا در روز مادر به 1000 مادر شهید افزایش پیدا کرد. امسال نیز طرح به صورت بین المللی در کشورهای عراق، لبنان، سوریه و افغانستان هم زمان با ایران اجرا می‌شود. سعی شده در این طرح از مادران شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم، شهدای آتش‌نشان، شهدای فاطمیون، زینبیون و حیدریون نیز تقدیر صورت بگیرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199853
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...