داخلی صفحه اصفهان خبر
 
روز پدر مثل شهید
شهادت در راه خدا، اوج مردانگی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
روز مرد و پدر امسال با سالروز شهادت دو تن از شهدای شاخص و انقلابی ارتش جمهوری اسلامی ایران(سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و سرباز قهرمان شهید رضا شمس ابادی) همزمان شده است،که قابل توجه و تامل است.
شهادت در راه خدا، اوج مردانگی است
 
به گزارش ایثار اصفهان، ایثار جان در راه آرمان و هدف، و شهادت در راه خدا، اوج مردانگی است، چرا که از علایق شخصی و لذات مادی دست کشیدن و از عزیزترین نزدیکان خود دل بریدن و به خاطر ایجاد امنیت و اسایش  دیگران از خود گذشتن، بالاترین و رفیع ترین مقام ایثار است که فقط و فقط از عهده ی مردان مرد بر می آید؛ کسانی که در کانون خانواده های با عزت و با غیرت، تربیت شده باشند و در مکتب اسلام و تشیع علوی رشد و نمو کرده باشند.
پر واضح است که توانایی ها و دارایی های مادی، جسم قوی و نیرومند، قدرت های مادی و...حقیقت مردی و مردانگی نیست. مردی و مردانگی آنجا تبلور پیدا می کند که واژه ها از تفسیر و تعریف ناتوان می شوند، زبان ها از گفتن قاصر و قلم ها از نوشتن ناتوان می شوند .مردی و مردانگی جز ایستادن بر سر عهد و پیمان و حتی جان دادن بر سر این پیمان نیست، پیمانی که الهی ومعنوی باشد.
سلام بر مردان بی ادعای تاریخ. سلام خدا بر شما ای اسوه های مردانگی و اسطوره های جوان مردی. سلام بر شما که موجب تحسین ملائکه اید. درود خدا بر پدر و مادرانی که چنین دسته گل هایی تربیت کردند.
گرامی باد یاد و خاطره بزرگ مردان آسمانی مکتب شیعه و پرچمداران عزت علوی، امیر سرافراز ارتش اسلام سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و سرباز قهرمان، فریاد بلند کویر بر کاخ طاغوت و طغیان، شهید رضا شمس آبادی.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 201081
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...