داخلی صفحه قزوین خبر
 
یادبود هفتمین روز وداع،
باید باریک‌بین بود!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
یادداشت / نسل سال‌های پس از انقلاب که نَه، نسل دهه‌های قبل از انقلاب هم آمده بودند، همه‌ی آنها که پدر را می‌شناختند، پدری که در حق همه‌ی فرزندانش پدری کرد و روز وداعش هم حق فرزندی ادا شد.
 
حسن شکیب‌زاده: نسل سال‌های پس از انقلاب که نَه، نسل دهه‌های قبل از انقلاب هم آمده بودند، همه‌ی آنها که پدر را می‌شناختند، پدری که در حق همه‌ی فرزندانش پدری کرد و روز وداعش هم حق فرزندی ادا شد.
حکم امام جمعه‌‌ی پدر را که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد آقا سیدعلی خواندند، مسوولیتی بزرگ بر دوش مردی گذاشتند که صادرکننده‌ی حکم می‌دانست گُرده‌های نحیف او توانای کشیدن این بار سنگین را دارد.
و دست پدر، نیم قرن پس از آن بر سر مردم این دیار بود، مردمی که روز بدرقه‌اش آمده بودند تا در تاریخ به ثبت رسانند که قدردان مردان خدوم و زحمتکش‌شان هستند.
باریک‌بین را اگر یک روز قبل از عروجش دیده بودی، هیچ تفاوتی با یک عمرِ پشت سر، نداشت. باریک‌بین، باریک‌بین مردم بود و انگار نفس مسیحایی امام انقلاب، آن چنان تاثیر شگرفی بر او گذاشته بود که در نگاهش و عطر وجودش، بوی امام را استشمام می‌کردی.
دستان مهربان و جود و سخای مثال زدنی او بر سر و دلِ همه‌ی مردم ما بود. او پا جای پای مقتدایش گذاشته و همه‌ی زندگی و داشته‌ها و نداشته‌هایش را وقف انقلاب و مردم کرده بود.
تا بود منبرهای بی‌ریا و خطبه‌های پر صلابت جمعه‌هایش، ندای وحدت و همدلی سر می‌داد تا همه‌ی مردم حول محور ولایت، که مصداق عینی‌اش، او بود، گرد آمده تا انقلاب‌شان را به سر منزل مقصود برسانند.
او که خود منادی وحدت بود، با گرد آوردن همه‌ی مردم پیرامون نظام جمهوری اسلامی، منشاء تحول و پیشرفت‌های تحسین برانگیزی در استان بود که توسعه و پیشرفت روزافزونش مدیون صبوری و پایداری او بود.
برای هر شهید و مجاهد راه حق، همان اشکی در چشمان‌شان جاری بود که در فراق فرزندش جاری شد. اهل درد بود و درد کشیده. به طوری که تحت هر شرایطی از محبت به بازماندگان شهدا و جانبازان سرافراز غافل نبود.
نان محبت‌های بی‌شمارش را در همه‌ی سفره‌ها می‌دیدی. نانی که نه فقط نان که برایمان نام بود. نام‌های بی‌شماری که در جای جای این استان عزیز به خوبی مشاهده می‌شود.
باریک‌بین که رفت، انگار دوباره آمد و آمدنش روزهای پر امیدی را نوید می‌دهد که در شعارهای پنهان و نهان سیل بدرقه‌کنندگانش مشهود بود. جمعیتی که آمده بودند تا قدردان تلاش‌های ستودنی پدر معنوی و بزرگ شهرشان باشند و پیام‌های پرمغزی که از بزرگان سراسر کشور برایش صادر شد، راه پیش روی را به ما می‌نمایاند و اینکه در تداوم راهش و رسیدن به سر مقصد مقصود، باید باریک‌بین بود!
 
کد مطلب: 201459