داخلی صفحه قم خبر
 
​یادواره 49 شهید جاویدالاثر مدافع حرم در قم برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
نخستین یادواره 49 شهید مدافع حرم، عصر جمعه با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان بویژه خانواده معظم شهیدان در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.
​یادواره 49 شهید جاویدالاثر مدافع حرم در قم برگزار شد
 

 
به گزارش ایثار به نقل از روزنامه سراسری 19دی چاپ قم، در این یادواره که شخصیت هایی همچون مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، احمد امیر آبادی فراهانی نماینده قم و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و سردار احمدی فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) حضور داشتند، عضو هیات امنای موسسه فرهنگی روایت سیره شهدا طی سخنانی اصل ولایت فقیه را یکی از مهمترین مولفه های انقلاب اسلامی دانست.
حجت الاسلام حسین جوشقانیان اظهار داشت: همه شهیدان مدافع حرم به عشق رهبر معظم انقلاب و برای اطاعت از فرمان ایشان به جبهه های نبرد با تکفیری های جنایتکار شتافتند.
وی با تاکید بر این که عزم این شهیدان در میدان رویارویی حق علیه باطل بر مدار ولایت بوده است، افزود: به همین علت خدای متعال روز به روز توفیق ها و درجه های آنها را زیاد فرموده و این موضوع باعث جاودانگی شان خواهد شد.
وی پیروی از ولایت فقیه و حرکت در مسیر آن را مایه سرافرازی، سربلندی و مصون ماندن کشور از توطئه ها و تهدیدهای دشمنان ذکر کرد و یادآور شد: همان گونه که در تاریخ نیز مشاهده می کنیم، هر زمان که جامعه اسلامی از ستون و خیمه ولایت فاصله گرفته، دشمن امیدوارتر شده است.
جوشقانیان با اشاره به شور و شوق و اشتیاق شهدای مدافع حرم برای دفاع از مکتب اهل بیت(ع)، خاطرنشان کرد: در حالی که 90 درصد شهدای مدافع به لحاظ سنی در شرایطی قرار دارند که به هیچ وجه دوران دفاع مقدس و همچنین حضرت امام را از نزدیک ندیدند، ولی همانند همان دوران جنگ تحمیلی شاهد خیل عظیم جوانان مشتاق برای جهاد و شهادت هستیم.
مسئول موسسه روایت سیره شهدا همچنین با بیان این که نباید به محض مشاهده برخی از مسائل فساد در جامعه فریاد یاس و نا امیدی سر دهیم، افزود: در ایام اعتکاف تنها در یک نقطه از کشور بیش از 25 هزار جوان معتکف شدند و به عبادت پرداختند و به طور حتم این فرهنگ را به برکت مجاهدت ها و رشادت های شهیدان داریم.
وی همچنین با اشاره به نا امنی های موجود در کشورهای منطقه گفت: دور تا دور کشور را جهنم و آتش فرا گرفته است، ولی ایستادگی شهدای مدافع حرم اعم از شیعیان و اهل سنت موجب شده تا تکفیری ها صدها کیلومتر از مرزهای کشور عقب رانده شوند، از این رو باید شکرگزار و قدردان خون های مقدس و پاک آنها باشیم.
اتمام پیام/
کد مطلب: 201632