اقتدار ملت مابرگرفته ازخون شهیدان 8سال دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
اقتدار ملت مابرگرفته ازخون شهیدان 8سال دفاع مقدس است
اقتدار ملت مابرگرفته ازخون شهیدان 8سال دفاع مقدس است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، مراسم رژه یگانهای نمونه نیروهای مسلح خراسان جنوبی با حضور مسئولان، خانواده های معززز شاهد و ایثارگر و مردم همیشه در صحنه  استان خراسان جنوبی برگزار شد.
امیر یوسفی فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی، در مراسم روز 29 فروردین و رژه نیروهای مسلح گفت: 29 فروردین روز شادی بندگان خدا و یأس و نامیدی ستمگران عالم است.
وی تصریح کرد: ارتش ايران در قبل از پيروزی انقلاب در اختيار وابستگان نظامی بود و يك ارتش مصرف‌كننده به حساب می‌آمد و هيچ‌كاری بدون اجازه وابستگان نظامی در هيچ پادگان و نظام يگانی انجام نمی شد.
یوسفی خاطرنشان كرد: در خراسان جنوبی قبل از انقلاب اسلامی و بعد از آن يك مركز آموزش 04 در بيرجند بود ولی امروز بیشتر نيروهای ارتش اعم از پدافند هوايی، نيروی انتظامی و بسيج برای دفاع از مرزهای اين استان در كنار ساير نيروها، مقتدرانه از استان حفاظت و حراست می‌كنند.
وی یادآورشد: درسال اقتثاد مقاومتی، تولید و اشتغال، ما توانسته‌ايم در ارتش تحريم‌های اقتصادی دشمنان را با شكست مواجه كنيم و بايد با تلاش و كار بيشتر وابستگی به کشورهای خارجی را كاهش دهيم.


در ادامه حجت الاسلام معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با اشاره به بصيرت و هوشياری فرمان تاريخی حضرت امام خمينی(ره) در 28 فروردين 1358 پيرامون نامگذاری 29 فروردين‌ماه به روز ارتش گفت: در اين روز نيروهای ارتش با ساز و برگ نظامی در ميادين شهرهای بزرگ حضور يافته و قدرت خود را به‌نمايش گذاشتند.
وی افزود: این اقتداری که ملت ما امروزه، بعد از 8 سال دفاع مقدس به آن رسیده، نشان از صلابت اقتدار برگرفته شده از خون شهیدانی است که در دوران دفاع مقدس جان خود را فدای انقلاب کردند.  


شایان ذکر است که، در ادامه این مراسم نیروهای مختلف نظامی و انتظامی استان از مقابل جایگاه رژه رفتند؛ همچنین انجام حرکات نمایشی موتورسواران و پرواز چتربازان از دیگر برنامه‌های این مراسم نیز بود.
کد مطلب: 201782