معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد:
جهان بینی الهی برای نسل جدید نهادینه شود
تاریخ انتشار : جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۷
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه انسان در سن تکلیف انتخابگر و بر سر دو راهی است گفت: محیط مدرسه، دانشگاه و والدین می‌توانند فرزندان را در مسیر جهان بینی الهی هدایت کنند.
جهان بینی الهی برای نسل جدید نهادینه شود
 
به گزارش «ایثار»، مراسم جشن تکلیف ویژه فرزندان کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 31 فروردین ماه با حضور حجت الاسلام مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، عباس کاهه مدیرکل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد و خانواده کارکنان بنیاد به همراه فرزندانشان در مرکز فرهنگی سیدالشهدا (ع) برگزار شد.
حجت الاسلام مؤذنی در این مراسم با بیان اینکه در مقطع کنونی مسئولیت‌های سنگینی بر عهده والدین است، گفت: بنابر فرموده امیر المومنین علی (ع)، «هر انسانی دارای دو فضیلت عقل و منطق است، از قدرت عاقله استفاده می‌کند و با منطق آنچه را دریافت کرده انتشار می‌دهد» و بنابراین والدین باید به دنبال ارتقای این دو فضیلت در فرزندان باشند.
وی با اشاره به اینکه انسان در سن تکلیف انتخابگر و بر سر دوراهی است، اظهار داشت: استاد مطهری انسان را دارای 2 جهان بینی مادی و الهی می‌دانند، جهان بینی مادی می‌گوید همه چیز پوچ است و انسان به صورت تصادفی رشد کرده ولی در جهان بینی الهی تأکید شده که انسان‌ها بیهوده خلق نشده و این جهان بانظم خاصی به وجود آمده و انسان‌ها دارای اندیشه و عقل هستند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: باید جهان بینی الهی را میان فرزندانمان و نسل جدید نهادینه کنیم زیرا انسان بر سر دوراهی جهان بینی الهی و مادی در سن تکلیف انتخابگر است و محیط مدرسه، دانشگاه و والدین می‌توانند فرزندان را در مسیر جهان بینی الهی هدایت کنند.
عباس کاهه مدیرکل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد نیز در این مراسم با اشاره به تاریخچه برگزاری این مراسم گفت: در گذشته برای فرزندان پسر تا سال 1385 و برای دختران تا سال 1379 مراسم جشن تکلیف برگزار شده بود و اکنون این مراسم را با حضور فرزندان پسر متولد 1379 و 1380 و دختران متولد 1385 و 1386 برگزار کردیم که در کل در این برنامه 138 نفر از فرزندان کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور دارند.
گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین غیاث استاد و کارشناس مسائل فرهنگی به آموزش اصول دینی و اخلاقی پرداخت و در پایان به رسم یادبود هدایایی تقدیم دانش آموزان شرکت کننده در مراسم شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 201879