داخلی صفحه گلستان خبر
 
دانش آموزان گلستانی برگزیده جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید» شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
دو اثر دانش آموزان استان گلستان در کنار 36 اثربرگزیده جشنواره ملی«نامه‌ای به یک شهید» قرار گرفته و تقدیر شدند.
دانش آموزان گلستانی برگزیده جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید» شدند
 
به گزارش ایثار واحد گلستان ،  «فاطمه رمضان قربانی» و «ثنا زنگانه» دانش آموزان مقطع ابتدایی استان گلستان از شهرهای گرگان و علی آباد کتول در اختتامیه جشنوار«نامه ای به شهید» در تهران بعنوان نفرات برتر معرفی شدند.
فراخوان این جشنواره به مناسبت ۲۲ اسفند ماه ، روز بزرگداشت شهدا منتشر شد که در این راستا دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی از پایه سوم ابتدایی تا پایه دوازدهم با ارسال آثار و دل‌نوشته‌ها در این جشنواره شرکت کردند و حدود ۴۶ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
فرآیند داوری این نامه‌ها در دو مرحله در سطح استانی و ملی اجرا شد و نهایتا ۳۶ اثر از سراسر کشور برگزیده شدند که در اختتامیه این جشنواره دوشنبه چهارم  اردیبهشت ماه در تهران برگزارشد از نویسندگان این نامه‌ها با اهدای جوایزی تقدیر شد.
اهداف جشنواره ملی «نامه‌ای به یک شهید»، تلاش برای شناخت بهتر مردم نسبت به روز شهید و تعمیق آگاهی جامعه از روز شهید، ایجاد ارتباط نزدیک و درک عمیق‌تر نسل جوان و دانش‌آموزان کشور با فرهنگ ایثار و شهادت، بهره‌گیری از ابتکار و اندیشه‌های دانش آموزان در تولید محتوای مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بهره برداری و استفاده از محتوای تولید شده در رسانه‌های مختلف و در شبکه‌های مجازی اعلام شده است.
براین اساس، دانش آموزان برای شرکت در این جشنواره دل‌نوشته‌های خود را با محورهای اخلاق و سبک زندگی شهدا، انگیزه شهدا جهت دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و کشور، انتظار شهدا از دانش آموزان و وظایف دانش آموزان در قبال خانواده شهدا به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.
لازم بذکر است جشنواره ملی نامه ای به یک شهید با همت بنیاد شهید و امورایثارگران و وزارت آموزش و پرورش برگزار شده است .
انتهای پیام/
کد مطلب: 202429
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...