استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد؛
بازتعریف احترام به بازماندگان دفاع مقدس در فرهنگ عمومی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه جانبازان عزیز همانند شهدای بزرگ حق بزرگی بر گردن مردم و جامعه دارند، گفت: احترام به بازماندگان دفاع مقدس در فرهنگ عمومی بایستی بازتعریف شود و خدمات ویژه این عزیزان در جامعه تبیین و گفته شود.
 
به گزارش آناج به نقل از فارس، اسماعیل جبارزاده شامگاه امروز در دیدار با علی حسین رستمی مهر و مجید قربانی از جانبازان سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس در آستانه اعیاد شعبانیه ضمن تبریک این ایام اعیاد مسعود، اظهار داشت: جانبازان عزیز همانند شهدای بزرگ حق بزرگی بر گردن مردم و جامعه دارند، این‌ها بودند که کشور، دین و خاکمان را حفظ کردند
وی افزود: در راستای قدردانی از فداکاری‌ها و جان‌نثاری این عزیزان بنابراین داریم در ایامی که به نام این جانبازان نام گذاری شده حداقل به نمایندگی خدمت چند نفر از این عزیزان حضور یافته و قدردانی کنیم، چراکه نثار 70 درصد جان در راه میهن و اسلام فداکاری بزرگی را نیاز دارد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نقش بزرگ همسران جانبازان در زندگی این عزیزان، گفت: باید قدردان همسران این جانبازان نیز باشیم که همواره در تمام شرایط همراه این عزیزان هستند، همسران جانبازان شریک ثواب جانبازان هستند.
وی با تاکید بر حفظ یاد و خاطره شهدا و تکریم جانبازان و ایثارگران در جامعه، خاطرنشان کرد: در جامعه  همه  باید قدردان این عزیزان باشند حتی در کشورهایی که اعتقادات دینی ندارند با بازماندگان جنگ با احترام برخورد می‌کنند.
جبارزاده بیان کرد: احترام به بازماندگان دفاع مقدس در فرهنگ عمومی بایستی بازتعریف شود و خدمات ویژه این عزیزان در جامعه تبیین و گفته شود.
وی تأکید کرد: همچنین جانبازان و ایثارگران باید الگوی جوانان باشند تا اگر زمانی دشمنان به این خاک حمله کردند برای دفاع از وطن این عزیزان را الگو قرار دهند.
استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با این عزیزان ، بهترین دوران خود را دوران حضور در سپاه و جبهه های حق علیه باطل عنوان کرد و تاکید کرد:از سال 1360 تا 1370 در سپاه حضور داشتم که بعداز حضور در مجلس استعفا کردم لیکن بهترین دوران من همان روزهایی بود که در جبهه های حق علیه باطل  در خدمت رزمندگان بودم.
در ادامه این دیدار علی حسین رستمی مهر که از جانبازان سال های نخست جنگ است  ضمن آرزوی توفیق برای جوانان این مرزو بوم گفت: جوانان ما با روحیه بالا  همراه با ورزش باید خودرا مهیای خدمت به نظام و آرمان های انقلاب قرار دهند.
مجید قربانی دیگر جانباز سرافراز اسلام نیز تاکید کرد: امیدوارم مردم مثل همیشه در صحنه های حساس نظام همچون انتخابات پیش رو حضوری پرشور داشته باشند چرا که اسلام همیشه پیروز است
جانباز سرافراز علی حسین رستمی مهر جانباز 70 درصد که در منطقه ایلام منطقه کله‌قندی جانباز شده و همچنین برادر دو شهید و همچنین با جانباز سرافراز مجید قربانی جانباز ۷۰ درصد که در عملیات در عملیات کربلای 5 مجروح شده است.
کد مطلب: 203213
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور