حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی خبر داد:
126 هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش برنامه پایش سلامت قرار می‌گیرند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۲
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تحت پوشش قرار گرفتن 126 هزار نفر از ایثارگران در برنامه پایش سلامت خبر داد.
126 هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش برنامه پایش سلامت قرار می‌گیرند
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی جدی برای ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی به ایثارگران گفت: در شرایط فعلی 93 درصد از والدین شهدا، 65 درصد از جانبازان و 27 درصد از همسران شهدا در شرایط سالمندی قرار دارند و همین موضوع ضرورت ارتقاء خدمات بهداشت و درمانی به ایثارگران را به دنبال دارد.
وی با اشاره به سابقه طرح پایش سلامت ایثارگران و شرایط سالمندی گفت: در سال جاری 126 هزار نفر از ایثارگران به‌صورت ویژه در قالب طرح پایش سلامت تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند و همچنین برنامه‌های متعدد بهداشتی درمانی برای ایثارگران سالمند، جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان، نخاعی، قطع عضو، همسران جانبازان، والدین، همسران شهدا و سایر ایثارگران اجرایی می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برنامه‌های متعدد در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان برای جامعه ایثارگری گفت: هرچند تلاش‌های صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در 3 سال و نیم گذشته نتیجه‌بخش بوده و رضایت 80 درصد جامعه ایثارگری را به دنبال داشته است، اما باید با شناسایی نیازهای جدید و نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها برای ارتقاء خدمات درمانی و بهداشتی به ایثارگران تلاش بیشتری داشته باشیم.
معاون رییس جمهوری همچنین با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات پزشکی جانبازان شیمیایی بر ضرورت برگزاری برنامه گرامی داشت جانبازان شیمیایی سردشت و نیز پیگیری مشکلات آنان تأکید کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 204236