ارتقای کیفیت برنامه‌های اردویی و سیاحتی در راستای توانمندسازی ایثارگران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۵
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگران مهمترین و قدرتمندترین سرمایه اجتماعی هستند و باید در راستای توانمندسازی این عزیزان تلاش کرد و ارتقای کیفیت برنامه‌های اردویی و سیاحتی ایثارگران نیز در همین راستا است.
ارتقای کیفیت برنامه‌های اردویی و سیاحتی در راستای توانمندسازی ایثارگران
 
به گزارش «ایثار» ‌سردار محسن انصاری صبح روز پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاح هتل شاهد قم که با حضور جمعی از مدیران بنیاد و مسئولان استان قم برگزار شد،‌ افزود: تمامی خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران با رویکرد توانمندسازی ایثارگران ارائه می‌شود و ارتقای برنامه‌های اردویی و سیاحتی نیز در همین راستا است و این موضوع در اولویت برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد.
وی تأکید کرد: فعالیت‌های سیاحتی و اردویی در جهت ارتقای توان روحی،‌جسمی و اعتقادی و فکری و فرهنگی ایثارگران است و در همین راستا سالانه 200 هزار نفر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران به اردوهای سیاحتی و زیارتی در سراسر کشور اعزام می‌شوند.
قائم مقام بنیاد با تشریح اقدامات بنیاد در بخش‌های سیاحتی و اردویی، گفت: سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات رسانی در استان‌های خراسان رضوی و قم و شهرهای شمالی تلاش کرده است تا خدمات ارزنده و در خور شأن ایثارگران عزیز ارائه نماید و این مجموعه با اختصاص 55 درصد ظرفیت‌های هتل‌های کوثر به ایثارگران، با توجه به 2000 تخت موجود 320 هزار نفر روز در سال در خدمت ایثارگران است.
سردار محسن انصاری با بیان اینکه در راستای کیفی سازی خدمات نیز اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفته است، افزود: از جمله اقدامات سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر در جهت افزایش کیفیت اماکن اقامتی تبدیل مهمانسرای شاهد قم به هتل شاهد قم با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و برنامه بعدی این سازمان بهره برداری از سومین هتل در مشهد مقدس (هتل بزرگ امام رضا (ع)) تا پایان سال جاری خواهد بود.
وی ادامه داد: شهر قم با توجه به وجود بارگاه حضرت معصومه (س) از ظرفیت مناسب زیارتی برخوردار است و امروز شاهد ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی برای زائران ایثارگر در این شهر هستیم و با توجه به ظرفیت این شهر مقدس امکان توسعه خدمات رسانی نیز در آینده وجود دارد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به گستره ارائه خدمات اقامتی در مراکز سیاحتی کوثر گفت: امکان ارائه خدمات در مراکز سیاحتی کوثر علاوه بر خانواده معظم شهدا و ایثارگران در داخل کشور به خانواده شهدای بین‌المللی نیز وجود دارد و بهره مندی از این امکانات در راستای آموزش نیروی انسانی بنیاد در کردان کرج نیز در راستای توانمند سازی نیروهای بنیاد و افزایش سطح مطلوب خدمات و کسب رضایت ایثارگران دنبال می‌شود.
گفتنی است، در این مراسم معاون عمرانی استاندار قم، معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، مدیرکل بنیاد استان قم، مدیرعامل و هیئت مدیره سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر و جمعی از مدیران این سازمان حضور داشتند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 204507
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...