داخلی صفحه البرز خبر
 
تفکر شهادت تنها راه مقابله با حربه‌های اعتقادی و فرهنگی دشمن است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
سردار عروج بابیان اینکه تفکر شهادت تنها راه مقابله با حربه‌های اعتقادی و فرهنگی دشمن است گفت : دشمنان می‌خواهند با حربه به فرهنگ و اعتقادات ما، این تفکر را که شهیدان زنده‌اند را از بین ببرند اما شهادت به معنای زندگی دوباره است.
تفکر شهادت تنها راه مقابله با حربه‌های اعتقادی و فرهنگی دشمن است
 
 به گزارش  ایثار واحد خبر استان البرز اولین سالگرد شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام مجید سلمانیان و شهدای خان طومان ، شامگاه شنبه 23 اردیبهشت‌ماه با حضور سردار عروج مشاور عالی فرمانده کل سپاه و حجت‌الاسلام قدوسی امام‌جمعه مشکین‌دشت ،خانواده‌ی شهدای مدافع حرم و مامت شهیدپرور شهرستان فردیس در مسجد جامع مشکین‌دشت برگزار شد .
سردار عروج مشاور عالی فرمانده کل سپاه در این مراسم بابیان اینکه سخت‌ترین جنگ‌ها در دنیا، جنگ‌هایی است که با افراد مختلف و اهداف مشترک شکل می‌گیرد، اظهار کرد: در این جنگ‌ها از انواع سلاح‌ها و روش‌ها استفاده می‌شود که بیشتر ما از آن‌ها بی‌اطلاعیم.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه در ادامه بر نزدیک بودن جغرافیایی این جنگ‌ها اشاره کرد و افزود: در این جنگ‌ها آنچه مهم است، آن است که طرفین جنگ در مجاورت یکدیگر قرار دارند و نمی‌توانند مانند جنگ دور به یکدیگر حربه‌های جنگی چون خمپاره، موشک، توپ و غیره استفاده کنند.
 وی با تأکید بر اینکه رزمندگان اسلام مقتدرانه، غریبانه و همچنین مظلومانه در جنگ‌های سخت و بی‌نظیر درصحنه بودند، عنوان کرد: این‌که جنگ‌های سخت در کجا و به چه صورت اداره می‌شود را می‌دانیم اما بحث آنجاست که جمهوری اسلامی در هر حالتی به همت رزمندگان اسلام پیروز است.
سردار عروج ادامه داد: برخی مواقع جمهوری اسلامی در قاعده جنگ است و همه دنیا مقابلش هستند و برخی مواقع ایران اسلامی همکار است به‌عنوان همکار به ستم دیدگان کمک می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه اگر جمهوری اسلامی در قاعده جنگ باشد قطعاً پیروز میدان است، تصریح کرد: سبک جنگی جمهوری اسلامی این است که به همت رزمندگان جنگ تمام و پیروز می‌شود.
مشاور فرمانده کل سپاه بر سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با جنگ‌های عقیدتی، تأکید کرد و گفت: در حمله به مرزهای عقیدتی جنگ بسیار طولانی و صلیبی می‌شود.
وی در ادامه برنشست‌های سیاسی رئیس‌جمهور آمریکا در مکه، مدینه، طائف و غیره اشاره کرد و افزود: اینکه رئیس‌جمهور آمریکا جلسات خود را در کانون‌های عقیدتی جهان برگزار می‌کند، نشان از حمله به مرزهای عقیدتی مسلمانان است.
وی با تأکید بر سخنان امام خمینی (ره) که خون شهدا هدایت‌گر راه موفقیت و غلبه بر دشمنان است، عنوان کرد: به دلیل آنکه سردم داران دنیا از مصالح این انقلاب اطلاعی ندارند، اقدام به هر عملیاتی که کنند، شکست می‌خورند.
وی با تأکید بر اینکه کشورهای استعماری برای نیروهای جنگی خود بسیار هزینه می‌کنند تا آن‌ها را پای‌کار و سرپا نگه‌دارند، خاطرنشان کرد: رزمندگان جمهوری اسلامی به سبک حسینی مقتدرانه، غریب و تک با دشمنان مقابله می‌کنند .
مشاور فرمانده کل سپاه در بخش دیگری با تأکید بر اینکه دشمنان خود به ناتوانی در مقابل جمهوری اسلامی اعتراف می‌کنند، بیان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی خود با زبان خود می‌گویند که پیش‌بینی‌ها، مقیاس‌ها تخمین‌هایشان را در برابر یک کشور آن‌هم ایران اسلامی نتوانسته‌اند به اثبات برسانند.
وی در ادامه افزود: دشمنان مات و مبهوت توانایی‌های رزمندگان اسلام هستند و می‌گویند چگونه می‌شود فردی بدون پشتوانه هوایی، موشکی، دریایی و غیره تنها با اجازه فرمانده خود به میدان جنگ بیاید.
سردار عروج با تأکید بر اینکه دشمنان می‌خواهند با حربه به فرهنگ و اعتقادات ما، این تفکر را که شهیدان زنده‌اند را از بین ببرند، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در این رابطه فرمودند: شهادت به معنای زندگی دوباره است و پیروی از این راه کاملاً فردی و اختیاری است و کافی است قدری از راه را بروید ادامه راه با شما نیست.
 
کد خبر 96/118                 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 204646