داخلی صفحه گلستان خبر
 
خانواده شهدای منا گلستان به حج تمتع اعزام می‌شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: امسال در نخستین اعزام زائران به حج پس از حادثه منا، خانواده شهدای منا استان گلستان به حج تمتع اعزام می‌شوند.
خانواده شهدای منا گلستان به حج تمتع اعزام می‌شوند
 
به گزارش ایثار واحد گلستان ، علی اصغر فاضلی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان درباره برنامه اعزام خانواده‌های شهدا به حج اظهار داشت: امسال نیز همانند سنوات گذشته شماری از خانواده های شهدای دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم و شهدای حادثه منا به حج تمتع اعزام می‌شوند.
وی افزود: امسال سهمیه اعزام خانواده های شهدای استان گلستان به حج تمتع 211 نفر است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان تصریح کرد: امسال نخستین اعزام حجاج ایرانی به حج پس از حادثه منا و کشته شدن شماری از زائران در منا است که به همین مناسبت از این میزان سهمیه استان، 98 نفر از خانواد‌های شهدای منا به حج تمتع اعزام می‌شوند.
فاضلی با اشاره به اینکه این اقدام با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای منا انجام می‌شود، گفت: بقیه سهمیه اعزام حج خانواده های شهدای استان نیز خانواده شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم هستند.
وی با اشاره به 49 شهید حادثه منا از استان گلستان اظهار کرد: براساس برنامه اعلام شده، 2 نفر از بستگان درجه یک شهدای منا در سال جاری به حج تمتع اعزام می‌شوند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با بیان این که استان گلستان 49 شهید حادثه منا دارد که 48 نفر اهل سنت بودند، خاطرنشان کرد: همه خانواده‌های شهدا در استان گلستان نجیب و متدین و متواضع هستند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 204949