نماد عزت ملت ایران، مشارکت حداکثری در انتخابات است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد با بیان این که نماد عزت ملت ایران مشارکت حداکثری در انتخابات است، گفت: سستی و کاهلی هر شخص در مشارکت سیاسی و حضور در انتخابات، مایه خشنودی دشمنان خواهد بود.
نماد عزت ملت ایران، مشارکت حداکثری در انتخابات است
 
به گزارش «ایثار»، نخستین همایش تحکیم خانواده با موضوع «اخلاق در خانواده»، ظهر امروز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه در نمازخانه ساختمان شهید سلیمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد و حجت الاسلام امیرحسین شاهانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج متخصصین و اقشار و بانوان کارمند برگزار شد.
سرهنگ خزایی در این نشست با بیان این که حضور آحاد ملت در انتخابات، ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب را خشنود می کند، گفت: نماد عزت ملت ایران مشارکت حداکثری در انتخابات است، همانگونه که عزت، افتخار، ایستادگی و استکبارستیزی در مقابل بیگانگان ملت ما را از مشکلاتی جدی رها ساخت، حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال جاری نیز عزت و بزرگی ملت ایران را به رخ جهانیان خواهد کشاند.
حجت الاسلام شاهانی نیز در تشریح موضوع «اخلاق در خانواده»، ضمن تاکید بر این مسئله که والدین باید لذت عبادت را در محیط خانواده به فرزندان خود بچشانند، گفت: باید با فرزندان طبق عقل و منطق آنها رفتار کرد؛ به جز واجبات و نماز در خصوص عمل به مستحبات فرزندان خود را راهنمایی کنند.
وی ادامه داد: برخی تندروی ها نسبت به فرزندان نتیجه عکس دارد، تربیت فرزندان یک عمل تدریجی است و باید در محیط زندگی با تشویق، آموزش های تربیتی را نهادینه کنیم که در این زمینه مادران نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند، همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند: «از دامن زن، مرد به معراج می رود» و ما شاهد بودیم که شهدای زیادی را همین مادران برای رفتن به جبهه ها و شهادت تربیت کردند.
 وی در وصف ارزش مقام زن در جامعه گفت: حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران همیشه باید پیگیری شود ولی از نظر معنوی بانوان خود را اثبات کرده اند؛ عقاید فمینیست ها در جامعه همیشه به ضرر قشر بانوان در جریان بوده است، پیامبر گرامی اسلام همواره به مقام زن توجه داشتند و هنگامی که به مدینه آمدند هفته ای دو بار در مسجد النبی برای گوش دادن به سوالات بانوان زمان صرف می کردند.
حجت الاسلام شاهانی افزود: توسلات، احترام به پدر و مادر، دعا کردن و رعایت اخلاق و احترام از جمله راهکارهای عاقبت به خیری است.
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج متخصصین و اقشار همچنین با اشاره به ضرورت مشارکت سیاسی در عرصه انتخابات کشور گفت: حضور ملت در صحنه سیاسی به نفع نظام و انقلاب است، با قهر کردن با صندوق های رای هیچ کدام از مشکلات کشور حل نخواهد شد، با برگزاری انتخابات حداکثری می توان مانع نفوذ بیگانگان در کشور شد.
گفتنی است در پایان این همایش دکتر کیهانی پور در خصوص طرح «همراهی وصل» با محوریت ازدواج جوانان مسائلی را تشریح کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 204963
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...