داخلی صفحه قزوین خبر
 
به بهانه چهلمین روز وداع،
او "نماد ایثار" بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷
یادداشت /"نماد ایثار" در کهن استان فرهیختگان، رزمندگان دلاور و شهیدان بی‌مثالش، شایسته‌ی مردی است که از جنس امام و خود شهدا بود.
 
حسن شکیب‌زاده: هشت سال دفاع مقدس و ده هزار شهید، جانباز و آزاده‌‌ی استان قزوین که همچون نگینی در ایران سربلند، می‌درخشند، مردی را در کنارش داشت که دغدغه‌ی نه تنها آن ده هزار اسوه‌های ایثار و مقاومت، که دغدغه‌ی همه‌ی مردم شهیدپرور این دیار را نیز در سر داشت و این دغدغه‌ها بود که همراهی، همدلی و همت بلندش را در جای جای رخدادهای دفاع مقدس، به رخ می‌کشید.
حضرت آیت‌اله باریک‌بین از ابتدای هجوم ناجوانمردانه‌ی دشمنان سرزمینش به ایران اسلامی، در همه حال و همه جا دوشادوش رزمندگان پر شور انقلاب، بی‌ادعا به صحنه آمد تا در فراق آنانی که همه چیز خودشان را گذاشتند تا همه چیزمان را نگیرند، دینش را به خدا، سرزمینش و همه‌ی دلسوزان و غیرتمندان این سرزمین ادا نماید.
امروزه اگر صفحه‌های تاریخ دفاع مقدس این استان پر از حماسه‌های ماندگار ایثار و مقاومت است، در کنارش همت بلند و جاودانه‌ی کسی را دارد که همپای رزمندگان و خانواده‌های صبورشان همواره در وسط میدان بود و لحظه‌ای از آن غفلت نکرد.
آیت‌اله باریک‌بین که همانند پدری مهربان، مدیریت همه‌ی استان را بر عهده داشت، در طول دفاع مقدس یک آن از جبهه‌ها و رزمندگانش غافل نبود و با هدایت‌ها و یاری رساندن مادی و معنوی، امید را در روح و جسم فرزندان رزمنده‌اش، جاری و ساری ساخت.
او "نماد ایثار" بود و خطبه‌های رسا و وحدت آفرینش، تشکیل ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ‌اش، فراخوان مشارکت‌های موثر و پایدارش از آحاد مردم و سرانجام نیز حضور ارزشمندش در جای جای میادین رزم و در کنار رزمندگان در جبهه‌های مختلف، همه و همه گویای روح و همت بلندش در تحقق آرمان‌های امام و انقلاب بود.
"نماد ایثار" در کهن استان فرهیختگان، رزمندگان دلاور و شهیدان بی‌مثالش، شایسته‌ی مردی است که از جنس امام و خود شهدا بود، مردی که مردانه در تمامی صحنه‌های انقلاب به میدان آمد و مردانه ایستادگی کرد تا ایثار را به انتها برساند. آیت‌اله باریک‌بین، یک نفر نبود. او "نماد ایثار" و نماینده‌ی بی‌مثال رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در استان مردان بی‌ادعا و یادگاری ارزشمند برای آنان بود.
کد مطلب: 204970