فتح خرمشهر یادآور مقاومت و استقامت رزمندگان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
مدیرکل بنیاد مازندران حماسه سوم خرداد را يك حماسه ماندگار در تاريخ انقلاب اسلامي ايران دانست و افزود: فتح خرمشهر يادآور جانفشاني، مقاومت، ايثارگري، استقامت و دلاور مدي هاي رزمندگان اسلام بوده است.
فتح خرمشهر یادآور مقاومت و استقامت رزمندگان است
 
به گزارش «ايثار»، عباسعلي رضايي مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران پيش از ظهر امروز طي گفتگويي از برگزاري يادواره شهداي حماسه سوم خرداد سالروز آزادسازي فتح خرمشهر در مازندران خبر داد و گفت: به منظور گراميداشت ياد و نام شهدا به ويژه شهداي عزيز حماسه فتح خرمشهر، يادواره شهداي عزيز اين حماسه بزرگ تاريخي در روز چهارشنبه سوم خرداد، روز مقاومت، ايثار و پيروزي در ساري برگزار مي شود.
وي حماسه سوم خرداد را يك حماسه ماندگار در تاريخ انقلاب اسلامي ايران دانست و افزود: فتح خرمشهر يادآور جانفشاني، مقاومت، ايثارگري، استقامت و دلاور مردي هاي رزمندگان اسلام بوده است.
رضايي با بيان اينكه حماسه فتح خرمشهر بايد به زيبايي تبيين شود اظهار داشت: رخدادها و اتفاقاتي كه در اين حماسه عظيم براي ملت ما رقم خورده است بايد در اذهان مردم جامعه به ويژه نسل جوان نهادينه شود.
مديركل بنياد مازندران و مسئول كميته ايثارگران استان به تجليل و قدرشناسي از حماسه آفرينان فتح خرمشهر اشاره كرد و افزود: به منظور گراميداشت ياد شهدا و تجديد ميثاق با شهدا، مزار منور شهداي مازندران در صبح روز پنج شنبه چهارم خرداد ماه با حضور خانواده هاي شهدا و مديران و كاركنان دستگاههاي اجرايي به طور همزمان در گلزارهاي شهداي استان گلباران و عطر افشاني مي شود.
رضايي در بخش ديگري از سخنان خود، برپايي نمايشگاه عكس، تهيه كليپ شهداي عمليات بيت المقدس، ديدار از خانواده هاي شهدا و ايثارگران، تجليل از رزمندگان حماسه فتح خرمشهر، چاپ كتاب زندگي نامه و خاطرات شهدا، مصاحبه راديويي و تلويزيوني با خانواده شهدا، تبليغات شهري، چاپ بروشور و ... را از برنامه هاي كميته ايثارگران ستاد گرامي داشت سوم خرداد در مازندران برشمرد.
گفتني است استان مازندران 288 شهيد گرانقدر در سالروز آزادسازي خرمشهر تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نموده است.
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 205008