شهدا در راه خدا و برای اعتلای وطن از جان خود گذشتند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: همه شهدا در راه خدا و برای اعتلای وطن از جان عزیز خود مایه گذاشتند و بر مدیران و مسؤولان لازم و واجب است که به هر نحو و کیفیتی یادآور نام شهدا باشند.
شهدا در راه خدا و برای اعتلای وطن از جان خود گذشتند
 
به گزارش «ايثار»، جلسه ساخت المان شهداي خلبان استان مركزي صبح روز سه شنبه 26 ارديبهشت 96 با حضور مدير كل بنياد مركزي، شهردار اراك، مديركل ايثارگران نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، نماينده فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، ریيس بنياد اراك، معاون فرهنگي اداره كل بنياد مركزي و اعضاي شوراي شهر در دفتر شهردار برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن هنرمند ضمن گراميداشت شهداي خلبان هشت سال دفاع مقدس گفت: احداث این المان‌ها نوعی یادآوری است تا از رشادت جوانانمان غفلت نکنیم.
مديركل بنیاد مرکزی اظهار کرد: باید به خاطر داشته باشیم که از چه مراحل سختی گذشتیم و چه سرمایه‌های گران‌بهایی را برای پیمودن این راه نثار کردیم.
وی تصریح کرد: همه شهدا در راه خدا و برای اعتلای وطن از جان عزیز خود مایه گذاشتند و بر مدیران و مسؤولان لازم و واجب است که به هر نحو و کیفیتی یادآور نام شهدا باشند.
هنرمند افزود: از افتخارات استان مركزي در هشت سال دفاع مقدس اين است كه 75 شهيد نيروي هوايي تقديم انقلاب كرديم كه از اين تعداد 15 شهيد خلبان مي باشند.
در ادامه نماينده فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي گفت: احداث این المان قدم کوچکی است که برای گرامی‌داشت یاد و نام شهداي نيروي هوايي استان مركزي که در ورودی اراك قرار داده شده انجام می‌شود.
سرهنگ امجدي ابراز داشت: امروز مرزهای جغرافیایی دیگر معنا ندارد و فرزندان انقلاب فرسنگ‌ها دورتر از وطن به حفاظت و پاسداری از حریم حرم آل‌الله مشغول هستند.
وي تصریح کرد: هدف از ساخت المان برجسته كردن نقش نيروي هوايي جمهوري اسلامي در هشت سال دفاع مقدس براي نسل حاضر و آينده است و به ياري خداوند توانستيم در سراسر كشور 15 يادمان براي خلبانان شهيد در شهرهاي مختلف نصب كنيم كه همچنان ادامه دارد.
در ادامه ریيس بنياد اراك گفت: در هر پست و مقامی که هستیم شهدا، چراغ راه ما هستند و باید کاری کنیم تا شرمنده آن عزیزان نباشیم.
انصاريفر تاكيد كرد: باید نسل حاضر و نسل‌های بعد این واقعیت‌ها را بدانند که سربازان فداکار این کشور اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس با رشادت، پایمردی و نثار جان خود اجازه ندادند یک وجب از خاک پر افتخار میهن اسلامی لگدکوب دشمن شود.
وي در پايان گفت: گرامي مي داريم یاد تمام کسانی را که برای حفظ کیان و تمامیت ارضی میهن عزیزمان ایران در اوج گمنامی و سلحشوری، بی‌هیج ادعایی رفتند تا پروانه‌وار شمع وجود خویش را در راه دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی نثار کنند.
ضمنا عباسي شهردار و تاج آباد ریيس شوراي اسلامي كلان شهر اراك آمادگي خود را جهت ساخت المان اعلام كردند.
انتهاي پيام/
کد مطلب: 205016