پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت سالروز قیام 15 خردادماه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت فرارسیدن سالروز قیام خونین 15 خردادماه پیامی صادر کرد.
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت سالروز قیام 15 خردادماه
 
به گزارش «ایثار»، متن پيام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به شرح زير است:
بسمه تعالی
قیام ضد استبدادی و ضد استعماری 15 خرداد 1342 مردم مسلمان ایران که با پیروی از ندای امام خمینی (ره)  شکل گرفت، آغاز راهی است که فرهنگ ایثار و شهادت را با تأسی از فرهنگ عاشورای حسینی دوباره زنده کرد. امروز که ایران اسلامی با اقتدار و عظمت ایستاده است به مدد ایثار و جانفشانی مجاهدان و دلاورانی است که در ادوار مختلف تاریخی برای این کشور با گام های محکم و اراده ای پولادین و اعتقادی راسخ و ایمانی وصف ناپذیر گام برداشتند آنان که نام و یادشان در خاطر قدرشناس ملت ایران همیشه ایام زنده خواهد بود. حوادث و وقایع تاریخی و قیام های خونینی که به وسیله این راست قامتان صورت گرفت برگ برگ تاریخ این مرز و بوم را با رنگ و بوی ایثار و رشادت عجین ساخته است.
قیام خونین 15 خرداد سال 1342 حرکت تاریخی انسان های مجاهدی بود که اعتراض خود را در مخالفت با سیاست ها و اقدامات ظالمانه دستگاه شاهنشاهی مطرح نمودند. در این قیام علی رغم فضای خفقان حاکم، ملت با یکپارچگی و بیداری و اراده ای مصمّم به مقابله با حکومت ظلم برخاستند.
بر ارواح پر فتوح جمله شهدای اسلام، به ویژه شهدای قیام خونین پانزده خرداد درود می فرستیم و راه روشن امام خمینی رحمه الله علیه را با تبعیت از مقام عظمای ولایت به ثبات قدم، می پوئیم.
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 206577
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...