دریافت تسهیلات از جهاد دانشگاهی برای داوطلبان شاهد و ایثارگر تحصیلات تکمیلی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰
مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام خبر دریافت تسهیلات از جهاد دانشگاهی برای داوطلبان تحصیلات تکمیلی شاهد و ایثارگر در سال جاری، توصیه‌هایی را به مشاوران جهت راهنمایی داوطلبین برای انتخاب رشته دقیق بر اساس ضوابط و قوانین بالا دستی ارائه کرد.
دریافت تسهیلات از جهاد دانشگاهی برای داوطلبان شاهد و ایثارگر تحصیلات تکمیلی
 
به گزارش «ایثار» نخستین کارگاه آموزشی - توجیهی (ویدئوکنفرانس) مشاوران انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1396 ویژه داوطلبان شاهد و ایثارگر با حضور محمد علی فقیه مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
فقیه پس از برقراری ارتباط ویدئویی با مشاوران در استان‌ها از اجرای این طرح برای اولین بار در سراسر کشور خبر داد و گفت: تشکیل این ویدئو کنفرانس برای متقاضیان شاهد و ایثارگر تحصیلات تکمیلی برای اولین بار انجام می‌شود و امیدواریم این جلسات ادامه یابد زیرا تبادل نظر با همکاران استانی ضروری است.
مدیر کل آموزش بنیاد با اعلام خبر دریافت تسهیلات از جهاد دانشگاهی برای داوطلبان تحصیلات تکمیلی شاهد و ایثارگر تصریح کرد: اداره کل آموزش بنیاد در حال برنامه ریزی و هماهنگی با جهاد دانشگاهی برای برقراری تسهیلاتی مختص به داوطلبان تحصیلات تکمیلی است تا خدمات لازم در برگزاری کلاس‌های آموزشی ارائه شود.
وی به بیان توصیه‌هایی به مشاورین دانشگاهی در سراسر کشور پرداخت و گفت: در درجه اول مشاورین باید اطلاعات جامعی از قوانین و ضوابط سازمان سنجش در مورد داوطلبین شاهد و ایثارگر داشته باشند تا بر اساس منابع بالا دستی و قوانین موجود، مشاوره دقیقی به داوطلبین به ویژه در زمینه قانون نقل و انتقال ارائه دهند، البته پایگاه اطلاع رسانی ایثار نیز آخرین اطلاعات و اخبار را به سمع و نظر مخاطبین تحصیلات تکمیلی می‌رساند.
فقیه افزود: اولویت بنیاد برای داوطلبین شاهد و ایثارگر انتخاب رشته در دانشگاه‌های روزانه است و مشاوران باید تلاش کنند که دانشگاه‌های روزانه اولویت انتخاب داوطلبین باشد و پس از این دانشگاه‌ها، اولویت با شبانه‌های دولتی، غیرانتفاعی‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور است.
گفتنی است، در این برنامه نکات متن و ضوابط و مقررات در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، چالش‌های پیش روی دانشجویان کارشناسی ارشد، نکات فنی و تخصصی آزمون سراسری کارشناسی ارشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و خانم هاشمی فشارکی رییس اداره رصد و هدایت تحصیلی نیز به ارائه گزارشی اجمالی از برنامه‌های مشاوره و هدایت تحصیلی اداره کل آموزش بنیاد پرداخت و در نهایت این ویدئو کنفرانس با برنامه پرسش و پاسخ استان‌ها خاتمه یافت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 207191