مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری خبر داد
آغاز فعالیت‌های مشترک حوزه علمیه و بنیاد شهید و امور ایثارگران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری گفت: آئین نامه ستاد شاهد و ایثارگر حوزوی در نیمه دوم سال 1395 به تصویب ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر حوزه‌های علمیه رسید و فصل مشترکی از فعالیت‌های فرهنگی بنیاد و حوزه آغاز شد.
 
فریبرز نجفی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، ضمن درود به شهدای تروریستی حرم مطهر حضرت امام خمینی و خانه ملت اظهار کرد: اولین جلسه رسمی ستاد شاهد و ایثارگر حوزوی چهارمحال و بختیاری در محل مدیریت حوزه‌های علمیه استان برگزار شد.
وی ادامه داد: از سال 1365 ستاد شاهد آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها فعالیت خود را آغاز کردند و با توجه به مقتضیات برنامه‌های ابلاغی از مرکز در دستور کار قرار گرفت و نتایج بسیار خوبی هم داشته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری افزود: آئین نامه ستاد شاهد و ایثارگر حوزوی در نیمه دوم سال 1395 به تصویب ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر حوزه‌های علمیه رسید و فصل مشترکی از فعالیت‌های فرهنگی بنیاد و حوزه آغاز شد.
نجفی با اشاره به اینکه قریب به 70 درصد اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران فرهنگی است و وظیفه ذاتی آن ترویج فرهنگ ایثار شهادت است گفت: امید است با آغاز کار این ستاد بتوانیم از توانمندی روحانیون استفاده و ضمن ترویج این فرهنگ، آن را در اذهان نسل جدید نهادینه کنیم.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ و پاسداری از آثار و پیام شهیدان و ایثارگران، ساماندهی امور ایثارگران و شاهد حوزه‌های علمیه، ساماندهی امور آموزشی، تبلیغی ایثارگران روحانی، تکریم و تجلیل از نخبگان، استعدادهای برتر و ممتازین شاهد و ایثارگر حوزوی در حوزه‌های علمیه را از اهداف تشکیل این ستاد را برشمرد.
انتهای پیام/68023/م
کد مطلب: 207511
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...