ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر حوزه های علمیه در چهارمحال وبختیاری فعال شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال وبختیاری از تشکیل شدن ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر حوزه های علمیه استان خبر داد.
 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه ایثار، فریبرز نجفی در نخستین جلسه این ستاد افزود: با فعال شدن این ستاد از توانمندی روحانیون برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان استفاده می شود.
وی افزود: آئین نامه ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر حوزوی در نیمه دوم سال 1395 به تصویب ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر حوزه های علمیه رسید.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد و امور ایثارگران استان نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ و پاسداری از آثار و پیام شهیدان و ایثارگران، ساماندهی امور ایثارگران و شاهد حوزه های علمیه و ساماندهی امور آموزشی، تبلیغی ایثارگران روحانی را از اهداف تشکیل این ستاد عنوان کرد.
روح الله رسولی افزود: تکریم و تجلیل از نخبگان، استعدادهای برتر و ممتازین شاهد و ایثارگر حوزوی در حوزه های علمیه از دیگر اهداف تشکیل این ستاد است.
به گزارش ایرنا، با توجه به پیشنهادهای اعضا در سیزدهمین جلسه ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر حوزه علمیه که 4 مهرماه سال گذشته برگزار شد، پیش نویس دستورالعمل تشکیل ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر حوزه های علمیه در استان ها در جلسه جاری مطرح و به تصویب اعضا رسید و مقرر شد دستورالعمل یاد شده برای اجرا به حوزه های علمیه و بنیاد استان ها ابلاغ شود.
هم اکنون 8 مدرسه علمیه و یک مرکز تخصصی در استان با یک هزار و 95 طلبه در این فعال است.
چهارمحال و بختیاری در طول هشت سال دفاع مقدس دو هزار و 400شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرد.
دریافت کننده:سمیه پناهنده** انتشار دهنده:محمود رئیسی
7360/2097
کد مطلب: 207635
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...