داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه ساماندهی گلزار شهدای استان کردستان برگزارشد
گلزار شهدا با 4 هزار و 816 مزار در سطح استان ساماندهی شده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
گلزار شهدا با 4 هزار و 816 مزار در سطح استان ساماندهی شده است
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: 845 گلزار شهدا با 4 هزار و 816 مزار در سطح استان ساماندهی شده است اما 158 گلزار شهید شامل 415 مزار تاکنون ساماندهی نشده است.
به گزارش ایثار از سنندج، محمد سلیمانی ظهر امروز در جلسه ساماندهی گلزار شهدای استان کردستان اظهار کرد: برگزاری مرتب جلسات ساماندهی گلزار شهدا با حضور فرمانداران زمینه ساز دستیابی به اهداف را در این خصوص  است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان خاطرنشان کرد: ایجاد یک فضا برای برگزاری برخی مراسمات در طول سال در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج از نیازهای جدی بود که با تلاش مرزبانی استان انجام شد.
سلیمانی با تقدیر از فرماندهی مرزبانی استان کردستان برای ایجاد این فضا، گفت: در راستای تجهیز این مکان نیاز به حمایت مسوولان داریم که سازمان برنامه و بودجه قول‌های مساعدی داده اند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 هزار و 500 مزار آماده ثبت در استان داریم، اضافه کرد: در زمینه ساماندهی گلزار شهدا هنوز مشکلاتی داریم و از سوی دیگر باید به بحث نگهداری مزار شهدا نیز بعد از ساماندهی وجود دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان تعداد گلزارهای شهدا در استان را یک‌هزار و 3 مورد عنوان کرد و گفت: 5 هزار و 231 مزار شهید در این گلزارها وجود دارد.
به گفته سلیمانی، 845 گلزار شهدا با 4 هزار و 816 مزار در سطح استان ساماندهی شده است اما 158 گلزار شهید شامل 415 مزار تاکنون ساماندهی نشده است.
وی اعتبار سال گذشته ساماندهی گلزار شهدای کردستان را 590 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با احتساب70 میلیون تومان 2 درصد منابع گاز و نفت، در مجموع 220 میلیون تومان از این اعتبار تخصیص پیدا کرده است.
 
کد مطلب: 207674