داخلی صفحه کردستان خبر
 
رئیس اداره مسکن بنیادشهید گفت
ساماندهی گلزارشهدا یکی ازمطالبات مردم وخانواده شهدااست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
ساماندهی گلزارشهدا یکی ازمطالبات مردم وخانواده شهدااست
 
به گزارش خبرگزاری ایثار از سنندج، عطاالله عبدالهی ظهر امروز در جلسه ساماندهی گلزار شهدای استان کردستان در سنندج،  اظهار کرد: بحث ساماندهی مزار و گلزارهای شهدا در سطح استان یکی از مطالبات جدی مردم به ویژه خانواده شهدا است.
وی تصریح کرد: در زمینه ساماندهی گلزارهای شهدا طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده اما در برخی نقاط به ویژه در روستاها مشکل داریم.
رئیس اداره مسکن بنیاد شهید کردستان نبود امکانات زیرساختی از جمله راه دسترسی مناسب به مزار شهدا در برخی از روستاها را متذکر شد و گفت: در زمینه نبود برق و آب در برخی مزارهای شهدا با مشکل مواجه هستیم ولی متاسفانه قادر به پاسخگویی به مردم نیستیم.
عبدالهی تصریح کرد: بیشترین آمار گلزارها و مزارهای ساماندهی نشده استان مربوط به سروآباد و مریوان است که امیدواریم با نگاه ویژه مسوولان به تخصیص اعتبار این مهم هرچه زودتر انجام شود.
به گفته وی، کار ساماندهی گلزار و مزارهای شهدا در اکثر شهرهای استان پایان یافته و یا در حال اتمام است اما 220 مزار شهید در دو شهرستان سروآباد و مریوان تاکنون ساماندهی نشده است.
رئیس اداره مسکن بنیاد شهید کردستان با بیان اینکه ساماندهی مزارهای شهدا در سروآباد و مریوان به معنی اتمام 90 درصدی گلزارهای بر زمین مانده و ساماندهی نشده استان است، اضافه کرد: برگزاری جلسه‌ای با اتحادیه صادرکنندگان مرز باشماق از مصوباتی است که متاسفانه علی‌رغم تمام پیگیری‌ها تاکنون محقق نشده است.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات و مشارکت در بحث ساماندهی گلزار و مزارهای شهدا بر اساس قانون وظیفه همه بخش‌ها است، گفت: قانون دستگاه‌های خدمات‌رسان را ملزم به ارائه خدمات به این نقاط کرده و عدم پاسخگویی به این مهم که امروز به مطالبه جدی مردم تبدیل شده قابل قبول نیست.
رئیس اداره مسکن بنیاد شهید کردستان خواستار برگزاری نشست‌های مشترکی ما بین شوراهای شهر و متولیان بنیاد شهید در استان شد و گفت: این کار می‌تواند بستر ساماندهی برخی مزارهای پراکنده شهری را که با هزینه کم قابل ساماندهی هستند فراهم سازد.
به گفته وی، در حال حاضر 91 مزار پراکنده شهیدان در بهشت محمدی وجود دارد که ساماندهی آنها تنها نیاز به یک سنگ دارد که امیدواریم با حمایت شورای شهر سنندج شاهد ساماندهی هرچه زودتر این مزارها باشیم.
رئیس اداره مسکن بنیاد شهید کردستان با تاکید بر اینکه اعتبارات ساماندهی گلزار و مزارهای شهدا باید به صورت استانی تامین شود، خاطرنشان کرد: در طول دو سال گذشته اعتباراتی از طریق مرکز برای ساماندهی گلزار شهدا به استان اختصاص داده نشده است.
 
 
کد مطلب: 207712