داخلی صفحه گیلان خبر
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری :
مهمترین ویژگی شهدا ایستادگی بر سر ارزش‌ها و مقاومت بود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۴
عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم یادواره شهدا شهرک امام رضا ع در رشت گفت: مهمترین ویژگی شهدا ایستادگی بر سر ارزش‌ها و مقاومت بوده است.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری شبستان گیلان، حجت الاسلام احمد پروایی، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در بیست و چهارمین یادواره شهدای شهرک امام رضا(علیه السلام) که چهارشنبه(24 خرداد) در مسجد امام رضا( علیه السلام) رشت برگزار شد، اظهار کرد: در تعالیم اسلامی یکی از نشانه های تقوا میانه روی در رفتار و ایستادگی بر سر ارزش‌ها عنوان شده است.
 وی با بیان اینکه افراط و تفریط در هرکاری محکوم به شکست است، گفت: شهدا در زندگی خود مقید به میانه روزی و اعتدال در رفتار بودند.
 عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: میانه روی به معنای عدول از ارزش‌ها نیست، میانه روزی به این معناست که انسان در مسیر رسیدن به هدف دارای برنامه باشد و حوادث و محرک‌های بیرونی و درونی او را از رسیدن به هدف باز ندارد.
 وی راه شهدا را امنیت بخش توصیف کرد و گفت: امنیت و آرامش در سایه اسلام و یاد خداست.
 پروایی خاطرنشان ساخت: یاد خدا سبب می‌شود انسان به قدرت‌های دیگر در برابر قدرت خداوند بی‌توجه باشد و جهت گیری زندگی فردی و اجتماعی‌اش توحید مدار باشد.
 وی توحید مداری را مایه آرامش و زمینه ساز ایجاد روحیه ایستادگی در انسان خواند و گفت: مهمترین ویژگی شهدا ایستادگی بر سر ارزش‌ها و مقاومت بوده است.
 عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان‌های با تقوا ارزش‌های اسلامی را ملاک زندگی فردی واجتماعی خود قرار می‌دهند، افزود: شهدا در عصر خود از انسان‌های متدین و دیندار بودند.
وی عفت را از دیگر مشخصات انسان‌های باتقوا برشمرد و گفت: تقوا انسان را اهل مقاومت و ایستادگی می‌کند.
 پروایی اعلام کرد: اگر می‌خواهیم فرهنگ ناب اسلامی و قرآنی امنیت روانی جامعه را تامین کند باید اهل مقاومت و ایستادگی باشیم.
 نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان، مشکل دنیای استکبار و در راس آنها آمریکا را هویت دینی کشور دانست و گفت: برای حفظ هویت دینی ناگزیر از توجه به سیره شهدا و رعایت ظرافت‌های رفتاری سبک زندگی آنان در زندگی خود هستیم.
 مداحی و تقدیر از خانواده شهدا پایان بخش این مراسم بوده است.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 208057