به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:
نوجوانی که راه سعادت و خوشبختیش را با آشنایی با حضرت آیت الله خامنه ای بدست آورد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
چکیده ای از زندگینامه سردار شهید دکتر احمد آتشدست
نوجوانی که راه سعادت و خوشبختیش را با آشنایی با حضرت آیت الله خامنه ای بدست آورد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، شهید احمد آتشدست در سال 1339 در خانواده ای متدین و در روستای خونیک از توابع شهرستان نهبندان به دنیا آمد؛ و از آنجا که از استعداد سرشاری برخوردار بود همزمان با آغاز تحصیل در دبستان به آموختن قرآن مجید پرداخت و در مدت کوتاهی با مفاهیم این کتاب آسمانی آشنا گردید.
پس از طی دوران ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان شد و در همین دوران افتخار آشنایی با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که در آن زمان به عنوان تبعید در ایرانشهر به سر می برد نصیب وی گردید.
این موهبت غیر منتظره ای برای احمد که نوجوانی فرهیخته و با کمال بود, راه سعادت و خوشبختی را گشود و با تلمذ در محضر آن استاد نابغه آنچه را که می باید آموخت و به زودی فراگرفت و در اندک زمانی در صف اول مبارزه با رژیم طاغوت در استان سیستان و بلوچستان زبانزد خاص و عام گردید.
بارها از سوی دستگاه اهریمنی ساواک مورد آزار و اذیت و شکنجه واقع شد؛ ولی او هر بار مصمم تر از مرتبه قبل در صحنه مبارزه حاضر بود.پس از پایان تحصیلات متوسطه وارد دانشکده پزشکی اصفهان گردید. محیط آماده دانشگاه برای احمد موقعیت مناسبی ایجاد نمود که فعالیت های سیاسی اش را گسترش دهد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تعطیلی دانشگاه ها، فعالیت های اجتماعی خود را در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی, بسیج, جهاد سازندگی و امور تربیتی آموزش و پرورش آغاز نمود و این در حالی بود که همچنان از استاد و رهبرش پیوسته الهام می گرفت.
پس از بازگشایی دانشگاه ها برای ادامه تحصیل به اصفهان مراجعت نمود و برای سالم سازی فضای دانشکده پزشکی اصفهان از هر کوششی فروگذار ننمود.
وی همزمان با شروع جنگ تحمیلی بارها عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و با رشادت های دلیرانه خود افتخارات بسیاری را کسب نمود.
چهل روز قبل از شهادت سعادت آن را یافت که در بیت مقام معظم رهبری صیغه عقد ازدواجش با یکی از دانشجویان همفکر و مرامش به وسیله حضرت آیت الله خامنه ای جاری گردد.
پس از مراسم ازدواج برای آخرین دیدار با خانواده عازم ایرانشهر شد و پس از آن جهت شرکت در عملیات والفجر یک عازم میدان نبرد گردید و به عنوان فرمانده پدافند دشت فکه به انجام وظیفه پرداخت.
سرانجام این مجاهد خستگی ناپذیر که درس ایثار و شهادت را در مکتب عشق آموخته بود در ظهر روز بیستم بهمن 1361 هنگامی که به منظور اقامه نماز ظهر و عصر به همراه همرزمش شهید مجید شجاعی در حال حرکت بود، سینه مالامال از عشقش آماج گلوله های دشمن گردید و عروسی شهادت را در حجله دشت فکه به آغوش کشید و روح پاکش به سوی عرش برین به پرواز در آمد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.


روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی
کد مطلب: 208414
مرجع : روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی