داخلی صفحه گلستان خبر
 
شهدا بهترین مروج فرهنگ قرآنی در جامعه هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان گلستان گفت: شهدا با عمل به فرامین قرآنی جان خود را نثار قرآن و اسلام نمودند و از زمین خاکی به معراج الهی قدم برداشتند و باید اذعان داشت که شهدا بهترین مروجین فرهنگ قرآنی در جامعه هستند.
شهدا بهترین مروج فرهنگ قرآنی در جامعه هستند
 
به گزارش واحد گلستان ؛ یکشنبه بیست و هشتم خرداد ماه 96 مراسم گلشن وحی با حضور علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان ، حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبد ، کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد ، وزیری فرماندار شهرستان مینودشت ، خسروی معاون توسعه و منابع انسانی استان ، طالع زاری معاون فرهنگی و اموراجتماعی استان ، محمود تمر تاش رییس بنیاد گنبد و خانواده های معظم شاهدو ایثارگر در شهرستان گنبد کاووس برگزار گردید.
علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران گلستان با تاکید بر نقش قرأن مجید در هدایت بشر ، گفت : شهدا با عمل به فرامین قرآنی جان خود را نثار قرآن و اسلام نمودند و از زمین خاکی به معراج الهی قدم برداشتند و باید اذعان داشت که شهدا بهترین مروجین فرهنگ قرآنی در جامعه هستند و در همین راست ، اولویت بنیاد فعالیت‌های قرآنی است؛ که حدود ۸۰۰۰ نفر از همسران و فرزندان شهدا جانبازان و آزادگان در رشته‌های مفاهیم قرائت و حفظ قران کریم فعالیت میکنند.
وی افزود: انتشار دادن آموزه‌های قرآنی برگرفته از فرهنگ اسلامی و حفظ آن در جامعه سبب می شود تا با تکیه بر آن مسیر صحیح زندگی را در طول تاریخ پیموده شود .
مدیر کل بنیاد گلستان  تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که فاصله گرفتن از قرآن خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم به‌وجود می‌آورد که از جمله این پیامدها گسترش گناه در جامعه و خطرات ناشی از آن است.
وی با بیان اینکه  رهنمودهای قرآنی بشر را از گمراهی و ضلالت نجات می دهد اظهار داشت : این کتاب آسمانی دربرگیرنده اندیشه‌ها و علوم آسمانی است و باید همواره به‌عنوان چراغ راه بشر در تمامی صحنه‌های تاریخ بشریت زنده بماند.
حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبدکاوس نیز توجه ویژه به قرآن و گرامیداشت دهه آخر ماه مبارک رمضان با عنایت به معتکف بودن پیامبر اکرم (ص) در مسجد را راه سعادت و رستگاری انسان هابیان نمود.
از دیگر برنامه های این مراسم ضیافت افطاری و اهدا جوایز به نفرات برتر مسابقات قرآنی بوده است .
انتهای پیام /
کد مطلب: 208486
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...