شهدا بهترین مروجان فرهنگ قرآنی در جامعه هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۳
مدیرکل بنیاد گلستان گفت: شهدا با عمل به فرامین قرآنی جان خود را نثار قرآن و اسلام کردند و باید اذعان داشت شهدا بهترین مروجان فرهنگ قرآنی در جامعه هستند.
شهدا بهترین مروجان فرهنگ قرآنی در جامعه هستند
 
به گزارش «ایثار»، مراسم گلشن وحی با حضور علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبد، کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد، وزیری فرماندار شهرستان مینودشت، خسروی معاون توسعه و منابع انسانی استان، طالع زاری معاون فرهنگی و امور اجتماعی استان، محمود تمر تاش رییس بنیاد گنبد و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.
علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با تصریح بر نقش قرآن مجید در هدایت بشر، گفت: شهدا با عمل به فرامین قرآنی، جان خود را نثار قرآن و اسلام کردند و از زمین خاکی به معراج الهی قدم برداشتند. 
وی افزود: باید اذعان داشت شهدا بهترین مروجین فرهنگ قرآنی در جامعه هستند و در همین راستا، اولویت بنیاد فعالیت‌های قرآنی است.
فاضلی اشاره کرد: حدود هشت هزار نفر از همسران و فرزندان شهدا جانبازان و آزادگان در رشته‌های مفاهیم، قرائت و حفظ قرآن کریم فعالیت می کنند.
وی افزود: انتشار دادن آموزه‌های قرآنی برگرفته از فرهنگ اسلامی و حفظ آن در جامعه سبب می شود تا با تکیه بر آن مسیر صحیح زندگی در طول تاریخ پیموده شود.
مدیر کل بنیاد گلستان تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم فاصله گرفتن از قرآن خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم به‌وجود می‌آورد که از جمله این پیامدها گسترش گناه در جامعه و خطرات ناشی از آن است.
وی با بیان اینکه رهنمودهای قرآنی بشر را از گمراهی و ضلالت نجات می دهد، اظهار داشت: این کتاب آسمانی دربرگیرنده اندیشه‌ها و علوم آسمانی است و باید همواره به‌عنوان چراغ راه بشر در تمامی صحنه‌های تاریخ بشریت زنده بماند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 208491